Facebook Google+ Twitter

Trzęsienie ziemi w Japonii. W północno-wschodnie rejony kraju uderzyło tsunami. Film

Trzęsienie ziemi o skali 8,9 stopnia w skali Richtera nawiedziło Japonię o 14.45 czasu miejscowego. W wybrzeże uderzyła fala tsunami. Na razie potwierdzono informację o 137 osobach zabitych. Wiadomo, że jest bardzo wielu rannych. 88 tys. osób zaginęło. Agencja Kyodo podała, że w wyniku kataklizmu mogło zginąć nawet tysiąc osób.

 / Fot. PAP/EPAOficjalne informacje mówią o 137 ofiarach śmiertelnych. Agencja AFP podaje, że w Japonii zginęło 337 osób. Obecnie nie da się oszacować, jak wiele osób poniosło śmierć. Sytuację pogarsza fakt, że spodziewane są wstrząsy wtórne o sile podobnej do pierwotnego trzęsienia ziemi.

Trzęsienie ziemi w Japonii. Jak doszło do kataklizmu? INFOGRAFIKA

Epicentrum miało miejsce około 130 km od wschodniego wybrzeża wyspy Honsiu, a hipocentrum było na głębokości około 10 km. Japońska telewizja ostrzega o szczególnym niebezpieczeństwie na wybrzeżu. Dla bezpieczeństwa wyłączono pięć elektrowni atomowych. W elektrowni atomowej Onagawa wybuchł pożar - podaje agencja Kyodo. Doszło do wielu pożarów. Ogłoszono też alarm atomowy, choć premier uspokaja, że zagrożenia radiacyjnego nie ma. Chodzi raczej o większe możliwości podejmowania decyzji. / Fot. PAP/EPA

Jak budują w Japonii, by zminimalizować skutki kataklizmów?

W 30-milionowej stolicy Japonii, Tokio, nie działa metro, komunikacja miejska, zamknięto lotnisko.4 miliony budynków pozbawionych jest prądu. Zniszczony jest port oddalony od Tokio o ok. 400 kilometrów. Nadal odczuwalne są wstrząsy wtórne. W ciągu 2 godzin było ich około 20. Wstrzymano ruch na lotnisku w mieście Sendai oraz szybkie pociągi. W rejonie Fukushima zniszczona została tama. Jak podaje agencja Kyodo, woda zmyła z powierzchni ziemi domy.

Nie ma ofiar wśród Polaków przebywających w Japonii / Fot. PAP/EPADoktor Wojciech Dębski, z Instytutu Geofizyki PAN, przewiduje, że wtórne wstrząsy mogą mieć siłę nawet 7 stopni i mogą powodować równie duże zniszczenia. Jak powiedział Dębski w TVN24, japońskie służby sejsmologiczne spodziewały się wystąpienia trzęsienia w tamtym obszarze, ale nie miały możliwości przewidzenia kiedy ono wystąpi i jakie będzie mieć następstwa.

Japońska telewizja pokazuje pożary nad przedmieściem Odaiba w Tokio. Pożary wybuchły też w Jokohamie, w rafinerii Chiba w pobliżu stolicy i w rafinerii Iichihara w regionie Tokio.

Ostrzeżenia przed tsunami ogłoszono dla Rosji, Wysp Mariańskich i Filipin.

Gigantyczne trzęsienie ziemi w Japonii


lr/pap

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

kwestrobramus
 • kwestrobramus
 • 16.03.2011 22:47

Jeżeli Japońce nie utrzymają tej elektrowni to może się okazać że te kataklizmy naturalne to będzie mały pryszcz w porównaniu z tym co człowiek sam sobie zafunduje;(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarek
 • Jarek
 • 16.03.2011 11:11

Fragment objawienia Boga-Ojca z 1991 r.

Jezus z Nazaretu powiedział, co nas czeka, jeżeli ludzie nie zawrócą. Czy zawrócili? Zrobili sobie wroga ze swojego największego przyjaciela – z przyjaciela, który, odkąd ludzkość istnieje, dawał jej życie, światło i siłę; który żywił, poił, dawał schronienie, mieszkanie i pożywienie.

Tym przyjacielem była Ziemia, ze swoją atmosferą. Co ludzie zrobili z tym przyjacielem, z planetą? Zatruli przyrodę. Zhańbili całą ziemię. Zniszczyli atmosferę, zbombardowali życie. Ziemia musi znosić najbardziej toksyczne substancje. Większości ludzi nie obchodzi, czy dobry przyjaciel cierpi czy pozostanie zdrowy. Dobry przyjaciel zachorował! Tak, został zatruty chemicznymi substancjami, atomowymi eksperymentami, zanieczyszczeniami wód i tym podobnymi. Tak bardzo stał się chory, że stał się teraz wrogiem ludzi.

I tego wroga nie może pokonać żaden naród. Żaden naród nie może go zdeptać, zabić ani rozbić żadną bronią. Żaden człowiek nie potrafi tego wroga zdeptać, wyciąć w pień, pogrążyć w bagnie czy przejąć zgrozą. Teraz on się otrząsa i wydobywa się z niego to, co ludzie przemocą w niego wcisnęli: zniszczenie.

Na Ziemi stanie się to, co objawił Jezus z Nazaretu: Narody będą zwalczały się nawzajem. Na Ziemi zapanują wojny domowe, zarazy, choroby, nędza i troski, bezdomność, śmierć i wiele więcej. Dobry przyjaciel, który stał się wrogiem człowieka, znowu strząśnie wszystko, co jest na ziemi, w ziemi i w wodach – a słońce i ciała niebieskie uczynią to, co do nich należy, poprzez przedziurawioną atmosferę (...).

I tak człowiek uczynił z dobrego przyjaciela, wojowniczego wroga, który strząsa to, co mu nałożono. Bowiem wszystkie przyczyny mają swoje skutki (...).
Więcej w linku:
http://www.universelles-leben.org/cms/pl/spotkania/przeslanie-z-niebios.html
http://www.universelles-leben.org/cms/pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarek
 • Jarek
 • 16.03.2011 10:54

Tak zwane pokojowe wykorzystanie energii atomowej , oraz próby (wybuchy militarne) z bronią ,wywoła wielkie nieszczęście,samobójstwo ładu tego świata.Także pokojowe wykorzystanie tej energii atomowej ,pociągnie za sobą kosmiczne przemiany.Z powodu złej działalności człowieka w atmosferze naszej dokonują się potężne przemiany,proporcje pomiędzy tlenem a gazami szlachetnymi ulegną zasadniczej zmianie wskutek postępującego "potopu ognia",któremu towarzyszyć będą wielkie kataklizmy,trzęsienie ziemi,zapadanie się kontynentów,wiele nowych osobliwych chorób,nowe promieniowanie kosmiczne itp.
Więcej informacji w książce pt.Elementarna Filozofia Nowoczesnego Różokrzyża,książka ta i inne, jest do pobrania w wersji pdf z tej strony:
http://www.rozekruispers.pl/ksiazki_det.php?page=6
http://www.rozokrzyz.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

dzięki za sprostowanie danych. teraz jest ok

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarek
 • Jarek
 • 13.03.2011 10:01

Zgodnie z przepowiedniami Japonia i nie kraje,obejmie to całą Ziemię, ma być całkowicie zalana,z oceanu wyłonią się nowe lądy, a obecne zostaną zalane, ta obszary na których jest zło są zalewane aby się oczyściły,tak jak to było z Atlantydą,to są czasy ostateczne,dni końca tego ładu,z tych katastrof wyłoni się nowy ład.Ziemia broni się przed ludzmi i się z nich strzepuje,jak pies z pcheł,inaczej ludzie zagrozili by Ziemi i sobie zniszczeniem.Ziemia święta ma być także zalana,ma tam być ocean aby ludzie nie mieli powodu do waśni religijnych o tą ziemię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Przez Tokio przeszła 10-metrowa fala tsunami, pustosząc je. Na razie potwierdzono informację o 137 osobach zabitych". Nie znalazłem na żadnym serwisie potwierdzenia tych informacji. To chyba jakaś koszmarna pomyłka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 12.03.2011 12:39

Fala przeszła przez Tokio?
Doszła tam jakaś wielka woda ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W pierwszej kolejności należałoby sprawdzić promieniowanie w rejonie epicentrum. Może trzęsienie i tsunami zostało sztucznie wywołane w celu zachwiania rynkami Dalekiego Wschodu?! Współcześnie istnieją takie możliwości, przewidziane jako broń strategiczna. Czy w ogóle ktoś pomyślał co by się stało w przypadku wybuchu nuklearnego w rejonie "Trójkąta Bermydzkiego"?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Współczucie
 • Współczucie
 • 12.03.2011 01:03

Sądząc po komentarzach to nikogo los tych ludzi raczej nie obszedł...To przykre...

Komentarz został ukrytyrozwiń
łordmen
 • łordmen
 • 11.03.2011 22:15

my już byliśmy Japonią teraz jesteśmy Irlandią następny w kolejce..... Mozambik?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.