Facebook Google+ Twitter

Trzęsienie ziemi w Kotlinie Kaszmirskiej

W indyjskiej Kotlinie Kaszmirskiej w poniedziałek aż dwukrotnie zadrżała ziemia. Pierwszy wstrząs był bardzo silny, bo jego magnituda osiągnęła 5,6 stopni - kolejny natomiast nieco słabszy. Wśród mieszkańców zapanowała panika.

Wstrząsy miały miejsce o godz. 11:36 czasu lokalnego - czytamy w serwisie losyziemi.pl "Epicentrum wstrząsów znajdowało się w pakistańskim mieście Gilgit. Drugie trzęsienie, o sile 4,5 st. w skali Richtera, nastąpiło zaledwie trzy godziny później."

W chwili obecnej nie ma jeszcze żadnych informacji o zniszczeniach czy o ofiarach. Mieszkańcy Kaszmiru mają jednak powód do obaw i paniki. W 2005 r. właśnie w tym rejonie wydarzyła się tragedia, którą bardzo dokładnie pamiętają mieszkańcy regionu.

Trzęsienie ziemi w Kaszmirze- 2005 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Trz%C4%99sienie_ziemi_w_Kaszmirze_%282005%29"Wtedy to trzęsienie ziemi o sile 7,6 st. w skali Richtera pozbawiło życia 89 tys. Pakistańczyków, Hindusów, Afgańczyków i Chińczyków. Niemalże 70 tys. ludzi zostało rannych, a prawie cała pakistańska stolica tego regionu, Muzzaffarabad, legła w gruzach"- donosi serwis losyziemi.pl

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.