Facebook Google+ Twitter

Trzęsienie ziemi w USA. Dwa reaktory jądrowe awaryjnie wyłączone

Trzęsienie ziemi o sile 5.8 stopni w skali Richtera, nawiedziło miejscowość Louisa Contry w Virginii. Wskutek zdarzenia dwa reaktory jądrowe w kompleksie North Anna Power Station, zostały automatycznie wyłączone.

Poranek 14 października 2011 roku nie należał do najprzyjemniejszych dla mieszkańców Louisa Country w Virginii. Wszystko przez trzęsienie ziemi o sile 5.8 stopni w skali Richtera, które nawiedziło ten region.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. JoshZdarzenie miało również negatywne skutki dla elektrowni jądrowej North Anna Power Station. Automatyczne systemy bezpieczeństwa, prawie natychmiast wyłączyły dwa reaktory jądrowe. Pracownicy placówki podkreślają, że sytuacja ta nie jest niczym nadzwyczajnym. To normalna procedura bezpieczeństwa, która chroni system przed uszkodzeniem.

Z kolei w pozostałych elektrowniach jądrowych znajdujących się w rejonie Virginii, nie było konieczności awaryjnego wyłączenia reaktorów.

http://www.allvoices.com/contributed-news/10609977-two-nuclear-reactors-taken-off-line-following-58-virginia-earthquake Źródło - AllvoicesDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mam dwa pytania:
1. Wyłączyły się czy zostały odłączone od sieci?
2. Czy w tym regionie trzęsienia ziemi to rzadkość?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.