Facebook Google+ Twitter

"Trzęsienie ziemi" w Żukowie

Kamyczek potrącony w górach przez turystę, może spowodować lawinę; a drobna wątpliwość może wywołać poważne następstwa. Jak w tym przypadku.

Przewodniczący koła opozycyjnych radnych Zbigniew Szewczyk na mównicy. / Fot. Stefania NajsarekMieszkaniec gminy Żukowo Mirosław Nowak, w trakcie wertowania dokumentacji dotyczącej proponowanych przez Urząd Gminy zmian dotyczących jego posesji odkrył, że spółka wygrywająca od 2007 roku poważniejsze w gminie przetargi, jest własnością Karoliny Szulta, córki kierownika referatu budownictwa w UG Żukowo Haliny Ostruch - Szadziul.

Zaskoczony tym faktem, poinformował radnych gminy Żukowo, którzy 20 listopada 2009 roku w obecności mediów, o wyjaśnienia poprosili burmistrza Albina Bychowskiego. Nie uzyskawszy satysfakcjonujących informacji, opozycyjni radni wystąpili z wnioskiem o zwołanie sesji nadzwyczajnej, która odbyła się wczoraj, tj. 24 listopada 2009 roku.

Ta bezprecedensowa sprawa wzbudziła duże zainteresowanie mediów i mieszkańców gminy. W ich obecności, przewodniczący opozycyjnego koła radnych Zbigniew Szewczyk, przedstawił dotychczasowe ustalenia radnych, których jednak nie mógł zwizualizować z powodu odmowy udostępnienia radnym odpowiedniego sprzętu, będącego w dyspozycji UG.

Z przedstawionych dokumentów wynika, że nazwisko Haliny Ostrych - Szadziul, po raz pierwszy, jako generalnego projektanta planu przestrzennego zagospodarowania położonej w granicach gminy Żukowo miejscowości Leźno, pojawia się 31 sierpnia 2007 roku.

1 grudnia 2007 roku, UG w Żukowie podpisuje ze spółką Karoliny Szulta - córką Haliny Ostruch-Szadziul - która nb. jest jej udziałowcem - umowę na wyżej wspomniane studium. Po upływie miesiąca, Halina Ostruch-Szadziul zostaje powołana na stanowisko kierownika referatu budownictwa w UG Żukowo.

Kolejny przetarg na studium zagospodarowania obszaru okolic miejscowości Rębiechowo wygrywa ta sama spółka i z nią 10 sierpnia 2009 roku UG w Żukowie zawiera umowę. W obu przypadkach dokumentację przygotowywał ten sam zespół urzędników gminy, a w skład komisji przetargowej wchodziły te same osoby, z tym że z udziału w drugiej komisji, z nieznanych przyczyn, wykluczyła się Halina Ostruch-Szadziul.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Nie mam na to głowy, mnie śmieciami wykańczają. Wyżej smutne komentarze, ale prawdziwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Żukowie wykonywałem zdjęcia pomników przyrody w 1967. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Przyzwyczajenie powoduje, że bezprawie uważa się za prawo, a fałsz za prawdę."
/Georg Christoph Lichtenberg/

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i Polska rośnie w siłę a co niektórym żyje się dostatniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.11.2009 17:28

Chore! Jak najbardziej chore! Tylko nas już p r z y z w y c z a j o n o , że gdzie władza - na każdym szczeblu - tam i patologia!!!! Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlatego można było pozwolić sobie w "państwie polskim" na zakup złomu w postaci F-16 skumulowane w miliardach zł. I to jeszcze cieszą się nasi decydenci że dostali złom !!! Chore to!?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprawy tego typu nie są proste a wynikają z wytworzonych układów w strukturach samorządowych. " Dzięki temu ", 70 % spraw udaje się "zamieść pod dywan", 20 % przedawnić a 7 % zwalić na małą szkodliwość społeczną. Dopiero 3 % w zależności od okoliczności !

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.11.2009 16:43

Ale Pani redaktor pogoniła im kota i ja bym na Pani miejscu poprosił o pozwolenie na broń wy-palną...... :-)) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

jw. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.11.2009 16:34

Pani Steniu, już myślałem, że istotnie, jakaś Etna w Żukowie wybuchła. A to "normalka polska": korupcja, kolesiostwo, kumplostwo, układziki i wódeczka pod śledziki..., gdy załatwia się - interesiki..... :-)) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.