Facebook Google+ Twitter

Trzęsienie ziemi we Włoszech. Wzrosła liczba ofiar

Do 10 wzrosła liczba ofiar wtorkowego trzęsienia ziemi we Włoszech.

Trzęsienia ziemi nawiedziło północne Włochy. Możliwe, że liczba ofiar wzrośnie, w tym liczba rannych. Epicentrum wstrząsu o sile 5,8 w skali Richtera, znajdowało się w pobliżu miasteczka Medolla w prowincji Modena. Wstrząsy trwały około 20 sekund - informuje wp.pl.

W wyniku trzęsienia ziemi zginęło trzech robotników z San Felice sul Panaro, trzy osoby z miejscowości Mirandola, kolejne trzy w miastach Concordia i Finale Emilia. Zginęła także kobieta w miejscowości Cavezzo. Budowle uszkodzone na skutek trzęsienia ziemi sprzed tygodnia, zamieniły się w gruz.

Według aktualnych informacji, najsilniejsze wstrząsy były odczuwalne w takich miastach jak Bolonia, Ferrara, Modena, Mantua i Rovigo. Tam kataklizm pozostawił najwięcej szkód. Trzęsienie ziemi nie ominęło również Werony i Vicenzy w Wenecji Euganejskiej, Toskanii, Lombardii, Trydentu i Friuli-Wenecji Julijskiej. Po największym wstrząsie, notowano mniejsze o sile 2,9 do 3,3 w skali Richtera. Pierwszy wstrząs pojawił się o godz. 9 rano, kolejne o godz. 10.24 i 11.50, ostatni o 12.56.

Ponad tydzień temu, we Włoszech ogłoszono stan wyjątkowy.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawa informacja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.