Facebook Google+ Twitter

Trzeźwość, jako atrakcyjny stan świadomości

Polacy piją za dużo alkoholu, kiedy procent pijących w społeczeństwo rośnie, wzrasta też patologia we wszystkich dziedzinach życia. Z sondażu wynika, że do picia alkoholu przyznaje się 85,5 proc. dorosłych Polaków.

Sonda

Czy pijany wyrządził Ci kiedyś krzywdę?

Tak bywa... / Fot. LandiOczywiście większość ludzi uważa, że pije w normie, ale ile wynosi norma? 8 proc. badanych nie wie ile pije, stracili rachubę. Kto zresztą będzie liczył butelki i puszki, jeśli stresów przybywa i rośnie potrzeba relaksu w zaprzyjaźnionym gronie pijaków.

Potrzeba odstresowania jest tak duża a myślenie tak męczące, że najlepiej jest utopić troski w zaczarowanym, magicznym płynie.

Dlaczego trzeźwe myślenie nie jest dla ludzi tak atrakcyjne, czy kojarzy się ze smutkiem? Niektórzy pilnują trzeźwości od poniedziałku do piątku ale weekendy, święta i urlopy są zarezerwowane dla alkoholu.

W obliczu narastającego problemu pijaństwa, narkomani i alkoholizmu w Polsce społeczeństwo musi coś zrobić, tego państwo za nas nie zrobi bo spadek konsumpcji alkoholu zmniejszyłby dochody państwa.

Pozostaje więc społeczna inicjatywa trzeźwości. W końcu trzeźwość broni się sama, to dobro samo w sobie, tylko człowiek trzeźwy może skutecznie rozwiązywać problemy, cieszyć się życiem, być zdrowy, powoływać zdrowe potomstwo zachowywać wolną wolę, być niezależnym, samodzielnym.
Czy ktoś dobrowolnie zgadza się iść do więzienia? Nie, nie ma chętnych a alkohol to więzienie, na początku kusi radosnym odprężeniem, poczuciem siły ale później stajemy się jego niewolnikiem, już nie wybieramy picia, musimy pić aby czuć się jako tako inaczej objawy abstynencyjne zamienią nasze życie w udrękę.

Gdy zaczynasz pić więcej to podpisujesz cyrograf z diabłem, to on dalej ułoży ci życie...

A co mówi Biblia o trzeźwości? W 1 liście Piotra 5:8 apostoł pisze:" Zachowujcie trzeźwość umysłu, bądźcie czujni. Wasz wróg diabeł, krąży jak ryczący lew, starając się kogoś pożreć. Ale przeciwstawcie się mu.."

Warto zostać abstynentem jeśli Pismo święte nakazuje nam być czujnym, w końcu nigdy nie wiemy kiedy przyjdzie moment próby, gdy od naszej trzeźwości będzie zależało nasze życie i życie innych ludzi.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.