Facebook Google+ Twitter

Trzy aktorki, które kocham. Lista wyjątkowo subiektywna

Opisane poniżej panie z całą pewnością dzieli bardzo wiele. Niewątpliwie jednak przynajmniej jedna rzecz je łączy. Całą trójkę uwielbiam. Bezkrytycznie.

1. Angelina Jolie

Miałem pecha, bo po raz pierwszy Angelinę spotkałem w hollywodzkim gniocie, jakim był "Tomb Raider". I miałem równocześnie szczęście, gdyż nie zniechęciło mnie to do zobaczenia innych filmów z jej udziałem. Później przyszła kolej na brawurową rolę socjopatki Lisy w niezapomnianym obrazie Jamesa Mangolda "Przerwana Lekcja Muzyki". Jolie zaskakująco dojrzale (miała w trakcie kręcenia filmu 24 lata) zagrała zarówno destrukcyjny wpływ na współpacjentki ze szpitala, jak również skomplikowaną relację z główną bohaterką Sussaną Kaysen. Zasłużony Oscar, bez dwóch zdań.

Co dalej? Tak, zapadająca w pamięć tytułowa kreacja w biograficznym filmie "Gia". Angelina jako słynna Gia Marie Carrangi zaskakiwała wachlarzem skrajnych reakcji w różnorakich sytuacjach, zachowując przy tym ową aurę niedostępności, tak charakterystyczną dla świata modelingu. Nietuzinkowa okazała się również rola zbuntowanej nastolatki w dramacie "Wtajemniczenie". Jolie wciela się tam w Margeret Sadovsky, która pokazuje koleżankom ze szkoły, co znaczy wolność, niezależność. Uczy ich od podstaw filozofii carpe diem. I trzeba przyznać, że robi to z wielkim rozmachem.

Zdarzały się również w jej karierze słabsze filmy jak "Bez Granic" czy "Turysta". Wpadki dotyczą jednak głównie produkcji sensacyjnych lub jak kto woli tzw. kina rozrywkowego. No, ale nikt nie jest przecież doskonały. W każdym bądź razie, w filmach na poważnie aktorka zachwyca.

Kocham Angelinę za niepowtarzalną umiejętność kreowania i przekazywania emocji na ekranie. Za umiejętność odciskania piętna na widzu. Mam nadzieję, że jeszcze zmieni zdanie i nie rzuci całkiem aktorstwa. To byłaby duża strata. A póki co z niecierpliwością oczekuję jej reżyserskiego debiutu "In the Land of Blood and Honey", który do kin ma trafić 23 grudnia.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.