Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21248 miejsce

Trzy dni SQL Day 2017

Waga superciężka w bazach danych ponownie we Wrocławiu

 / Fot. W. Kuczma Ponad 800 bazodanowców z całego kraju obległo w poniedziałek 15 maja Wrocławskie Centrum Konferencyjne przy Hali Stulecia na dziewiątej edycji trzydniowej Konferencji SQL Day 2017. Jak zapewniają organizatorzy - stowarzyszenie non-profit PLSSUG (Polish SQL Server User Group) jest to największa tego typu impreza w tej części Europy poświęcona bazom i platformom danych, business intelligence i analizie danych.
Na tegorocznym spotkaniu uczestnicy mieli doskonałą okazję skorzystania z solidnej porcji praktycznej wiedzy, którą przywiózł do Wrocławia cały sztab ekspertów w tej dziedzinie, w tym fachowcy z najwyższej światowej półki jak choćby Brent Ozar - twórca sp_Blitz® i sp_AskBrent®, właściciel firmy konsultingowej Brent Ozar Unlimited, gość z antypodów - Greg Low, szef firmy szkoleniowej SQLdownunder (nazwa mówi sama za siebie), pierwszy na świecie posiadacz certyfikatu Master SQL Server 2008, Chris Webb, Erland Sommarskog, Andrzej Kukuła czy Matt Domogala.
Tematyka Konferencji była niezwykle różnorodna i obejmowała szereg zagadnień najczęściej spotykanych w codziennej pracy administratora. W trakcie 6 równoległych ścieżek sesyjnych omawiano tematy związane z administracją i tworzeniem rozwiązań platform danych, tworzeniem business intelligence, analityką big data i ich wizualizacją, analizą danych w chmurze, internetem rzeczy, metodami eliminacji błędów w użytkowaniu SQL Server, wykorzystaniem rozwiązań platformy danych i analityki w biznesie oraz wiele innych.
Stowarzyszenie, do którego należy 100 członków - pasjonatów technologii SQL zorganizowało dotąd 414 spotkań (tzw.meet-up'ów) w największych miastach Polski. W samej tylko Warszawie odbyło się ich setka i tam też Konferencją SQL Server Geeks w 2007 roku zainaugurowano przeprowadzenie corocznych wielkich zjazdów, które odbywają się we Wrocławiu. Można zatem przyjąć, że tegoroczne spotkanie ma charakter jubileuszowy. Niejako też przy tej okazji Grupa PLSSUG zmienia nazwę na Data Community.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.