Facebook Google+ Twitter

Trzy dni z Gombrowiczem

13 maja, w piątek, rozpocznie się VI Piknik Gombrowiczowski zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Miłośników twórczości tego kontrowersyjnego pisarza gościć będą w tym roku Doły Biskupie.

Plakat zapowiadający VI Ogólnopolski Piknik Gombrowiczowski / Fot. www.mck.ostrowiec.plTo właśnie w Dołach Biskupich, nieopodal Ostrowca, mieszczą się ruiny fabryki papieru "Witulin", której dochody miały być zabezpieczeniem finansowym Witolda Gombrowicza. Dziś stanowią urokliwe tło Ogólnopolskiego Pikniku Gombrowiczowskiego.

Piknik rozpocznie się czytaniem dzieł autora "Ferdydurke" w parku Biblioteki Miejskiej w Ostrowcu, a wieczorem odbędzie sie wernisaż poplenerowej wystawy fotograficznej "Szlakami Gombrowicza", autorstwa Andrzeja Łady, Mirosława Radomskiego i studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. O godzinie 20.00 zagra Kwartet A2 z udziałem znanego aktora, Krzysztofa Majchrzaka. Pierwszy dzień zakończy spektakl "Spacer opętanych" w wykonaniu Teatru Ognia Happy Fire".

W sobotę będzie można przyjść na koncert "Niepochwytna umkliwość", na którym zaprezentują się mistrzowie żywego słowa, którzy przygotowywali się do występu podczas warsztatów nad tekstami Witolda Gombrowicza. Po nim pokazana będzie prezentacja multimedialna osób związanych z blogiem internetowym inspirowanym dziełami Gombrowicza. W sobotnią noc Teatr Dada von Bzdulow przedstawi "Kilka błyskotliwych spostrzeżeń (a la Gombrowicz), w reżyserii Leszka Badyla.

W ostatnim dniu rozegrany zostanie turniej szachowy im. Witolda Gombrowicza. Wystąpi Alina Czyżewska z monodramem "Dziewictwo", według opowiadań bohatera pikniku. Rozmowy przy stoliku pod hasłem "Mój Gombrowicz" toczyć będą jego znawcy (m.in. dr Jerzy Mazurek) i miłośnicy, a na zakończenie w argentyńskich rytmach zaprezentuje się zespół z Bratysławy.

Emocjom artystyczno - literackim towarzyszyć będzie także rajd samochodów terenowych i III Rowerowy Rajd
Gombrowiczowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plus;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.