Facebook Google+ Twitter

Trzy główne sceny WOŚP (triada) w Szczecinie

W większości miast finały WOŚP odbywają się na miejskich rynkach.

Moje serduszka / Fot. Elżbieta SadowskaPonieważ Szczecin nie ma typowego miejskiego rynku, większość imprez odbywa się albo na Wałach Chrobrego, albo na Jasnych Błoniach.

Jednak w Szczecinie działa kilkanaście (15) sztabów WOŚP, które od lat nie potrafią a może nie chcą się dogadać, aby zorganizować jedną wielka imprezę i scenę WOŚP w Szczecinie. Tym bardziej, że wielkie centra i galerie handlowe organizują własne imprezy i sceny WOŚP i wokół nich gromadzą się sztaby.

Trudno ocenić, czy to źle (impreza rozczłonkowana na trzy, może mieć tylko 1/3 publiczności i później w relacjach ze Szczecina nie widać takich tłumów jak w innych miastach), czy to dobrze, bo w końcu wszystko idzie do wspólnego wora (zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup wysoko specjalistycznego sprzętu dla klinik onkologii dziecięcej), a mieszkańcy Szczecina mają możliwość wyboru miejsca i programu imprez odbywających się na danej scenie finału WOŚP.

Co prawda organizatorzy muszą przygotować trzy programy imprez, zaprosić potrójną liczbę artystów, przygotować potrójną liczbę atrakcji.

XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w najbliższą niedzielę 10 stycznia na trzech głównych scenach, na lewobrzeżu na: Jasnych Błoniach, w Centrum Handlowo-Rozrywkowym "Galaxy", na prawobrzeżu: w Galerii Carrefour. Programy poszczególnych finałów WOŚP w Szczecinie są szeroko opisane w mediach (m/in licytacje złotych serduszek, i innych przedmiotów przekazanych na licytacje, a punktem kulminacyjnym będzie tradycyjne "światełko do nieba").

Zawsze zastanowiło mnie tylko jedno: termin WOŚP (chociaż ma już nastoletnią tradycję), po wyczerpujących finansowo świętach i sylwestrze, przy niesprzyjajacej zimowej pogodzie, nigdy nie będzie tak szczodry jaki mógłby być w innym terminie, np. w maju czy czerwcu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

U nas kiedyś też dwa sztaby były ale teraz jeden, który się stara

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.