Facebook Google+ Twitter

Trzy lata dziennikarstwa obywatelskiego - udane

Piszę w Wiadomościach24.pl od trzech lat. Bez przerwy. Do serwisu "przyprowadził" mnie redaktor Adam Plona - uczeń mojej znajomej z innego miejsca w sieci. Wtedy do głowy by mi nie przyszło, że zabawię tu tak długo.

Statuetki otrzymane za udział w dwóch pierwszych konkurach. Zdjęcie zrobione aparatem-nagrodą - z trzeciego konkursu. / Fot. Jola PaczkowskaSwoją przygodę z dziennikarstwem obywatelskim zaczynałam w innym serwisie, prowadzonym przez Adama Plonę. Kiedy on przeszedł do Wiadomości24.pl, przeszłam razem z nim. W lipcu 2006 Adam wraz z redakcją przyznawał mi pierwsze pióro - Przyznajemy pióra! Dziś otrzymało je pięciu autorów.

Nie do wiary, że to tak dawno. Fakt - jestem jednym z najstarszych autorów Wiadomości24.pl (spośród tych aktywnych do dziś). W drugą rocznicę swojej obecności w serwisie pisałam: "I tak to niepostrzeżenie minęły dwa lata, odkąd związałam się z Wiadomościami24.pl. Mało było w tym czasie dni, kiedy nie mogłam tu zajrzeć choć na chwilę...". Dzisiaj w pierwszym zdaniu zmieniłabym tylko słowo dwa na trzy (uśmiech).

W ciągu tych trzech lat udało mi się zachęcić do zarejestrowania i publikowania kilka osób z mojej rodziny, moich uczniów, znajomych z pracy i nie tylko. Wielu osobom pokazałam Wiadomości24.pl i wiem, że w ten sposób przybyło nam wiernych czytelników.

Od początku swojej przygody z dziennikarstwem obywatelskim chwaliłam się pisaniem do Wiadomości24.pl na lokalnym podwórku, bo wiele moich artykułów ma charakter regionalny właśnie. Mogę powiedzieć - odcinałam kupony (śmiech). Byłam nagradzana, ale najbardziej cieszy mnie to, że zawierałam przy okazji cenne znajomości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Jolu, szczere słowa uznania i serdeczne gratulacje. Mam nadzieję, że to dopiero pierwsze trzy lata, które z rozrzewnieniem będziesz wspominać za 22 lata, na ćwierćwiecze swojej współpracy z W 24 ;). Trwaj w nieustającej pasji pisania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo miło przeczytać takie sympatyczne wpisy, bo one, wiadomo, uskrzydlają. Przyjemnie też zobaczyć tutaj osoby dawno niewidziane. :)
Wszystkim serdecznie dziękuję i pozdrawiam. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiaj w artykule dodałabym jeszcze, z których opublikowanych tu przeze mnie materiałów (spośród 250) jestem najbardziej dumna, więc zupełnie nieskromnie pozwolę sobie uzupełnić. ;)

Opublikowałam tu mnóstwo zdjęć (niektóre znalazły, nawet innych właścicieli) - od Japonii: link , Chin: link , poprzez Islandię: link , do Ameryki: link .
Nie zapominając oczywiście o lokalnym, lubuskim podwórku, np. link , w tym o mojej okolicy: link ,
link .

Jako polonistka chwalę się cyklem (1-6) - link .
Jako pedagog i nauczycielka materiałami o trudnych sprawach szkolnych i nie tylko, np. link ,
link .
Jako Wielkopolanka - smutnym odkryciem: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Uważam, że gazeta powinna kontynuować misję dziennikarstwa obywatelskiego, promując - jak dotąd - regionalizm." - i ja się zgadzam z tą wizją! :) I kolejnych lat z DO życzę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje Jolu! Jesteś brylantem. I działaj dalej w Regiopedii. Tam też jesteś VIPem. Od kilku miesięcy kierują nią i planuję "przemeblowanie" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na 3-lecie dziennikarstwa obywatelskiego 3000 komentarzy Joli ;) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.11.2009 22:56

Pani Jolu i ja ośmieliłem się zapalić również te gwiazdki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zazdroszczę Uczniom, mającym przykład w tak pięknej Osobowości,
wspaniale wszczepiającej pasje
i z wyważoną umiejętnością budującą relacje międzyludzkie.
Jolu, GRATULACJE!!!!!
Zasłużone gwiazdki tutaj muszą migotać pogodnym blaskiem ***** :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

O!! ten jubileusz uciekł moijej uwadze, bo byłam na wakacjach.
Jolu, wszelkiej pomyyślności.
Jakaś antalogia Joli P. byłaby rzeczywiście cenna.
Jola jest niewątpliwie ozdoba i wzorem Dziennikarstwa Obywatelskiego. Takiego najprawdziwszego z krwi i kości. A przy tym potrafi być przyjacielem i pomocną ręką.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.11.2009 15:16

ja skromnie również chcę pogratulować, spędziłem bardzo dużo czasu nad podziwianiem, a naprawdę jest tego dużo, i jakie to piękne! Mogę tyko przyłączyć się do prośby Marty i Marka, ALBUM!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.