Facebook Google+ Twitter

Trzy lata rządu koalicji PO-PSL

- Naszym pierwszym przykazaniem było, aby starać się konsekwentnie wytrwać w planie budowy nowoczesnej Polski - powiedział premier Donald Tusk podczas konferencji podsumowującej trzy lata rządu koalicji PO-PSL.

 / Fot. własność Kancelarii PremieraPremier, przemawiając na tle zdjęć z największych inwestycji w Polsce, jako jeden z najważniejszych sukcesów koalicji wymienił rozwój infrastruktury. – Symbolem awansu cywilizacyjnego są drogi - podkreślił Donald Tusk. – Dzisiaj jesteśmy poza wszelką konkurencją w Europie, budujemy najwięcej dróg ze wszystkich państw europejskich. To są autostrady, drogi ekspresowe i najmniejsze drogi lokalne. Zakładaliśmy, że wyremontujemy 6 tys. dróg lokalnych, a będzie ich o 2 tys. więcej - wyjaśnił. Premier podkreślił, że modernizowane są koleje, lotniska oraz budowane stadiony. Mówiąc o inwestycjach związanych z Euro 2012, zaznaczył, że ich wartość sięgnie 100 mld zł.

Szef rządu przypomniał też o 1400 Orlikach, które powstały w dwóch ostatnich latach oraz o nowych miejscach w przedszkolach. Wspomniał również o rozbudowie placów zabaw przy szkołach w ramach programu „Radosna szkoła”. Zapowiedział, że do 2012 r. opieką przedszkolną zostanie objętych 80 proc. dzieci. Obecnie jest to ponad 60 proc. - o 16 proc. więcej niż w roku 2006/2007.

Premier wspomniał o strategicznych inwestycjach, takich jak terminal gazu skroplonego w Świnoujściu. Zwrócił także uwagę na zmiany zachodzące w służbie zdrowia. – Za kilka miesięcy nastąpi lawina zmian w szpitalach, każdy pacjent odczuje jakościową poprawę opieki, będzie nowoczesna infrastruktura - zaznaczył.

Jak podkreślił Donald Tusk, Polska w czasie kryzysu była „bastionem wzrostu”. - Dzisiaj na / Fot. własność Kancelarii Premiera świecie nasz kraj kojarzy się przede wszystkim z „zieloną mapką”, z wyjątkowym w skali światowej sukcesem, jakim była obrona naszego kraju przed falą kryzysową - powiedział. Według premiera, udało się to dzięki bardzo dobremu wykorzystaniu środków europejskich przez Polskę.

Za sukces na arenie międzynarodowej Donald Tusk uznał powołanie Jerzego Buzka na szefa Parlamentu Europejskiego oraz Jerzego Lewandowskiego na komisarza do spraw budżetu. Premier przekonywał też, że wywalczony przez Polskę kształt unijnego pakietu klimatycznego uratował polską gospodarkę, opartą na węglu, przed zbyt radykalnymi cięciami.

 / Fot. własność Kancelarii PremieraDo ważnych osiągnięć rządu premier zaliczył reformę nauki, powołanie armii zawodowej oraz sukcesy w dziedzinie prywatyzacji, zwłaszcza Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. - Mamy satysfakcję, że polska gospodarka w coraz większym stopniu oparta jest na prywatnej własności i konkurencji pomiędzy prywatnymi firmami - zaznaczył. - To ważna rzecz, bo przez długie lata prywatyzacji towarzyszyła dwuznaczna atmosfera - wyjaśnił szef rządu.

Więcej informacji o działaniach rządu w ostatnich trzech latach można znaleźć w raporcie „

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Szybki Lopez
 • Szybki Lopez
 • 30.11.2010 15:33

Jedynie co Tuskowi wyszło - to rozbicie opozycji i katastrofa pod Smoleńskiem!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Agata Mielnik
 • Agata Mielnik
 • 20.11.2010 14:41

Trzy lata ględzenia o sukcesach i opowiadania bajek.Miał być POPIS, a jest zapomniany już AWS w nowym wydaniu. Straconych lat, już nie da się nadrobić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolporter
 • kolporter
 • 19.11.2010 22:12

zawsze jak ktoś narzeka na Tuska i rząd - zaraz jest pisiorem - jakaś totalna i nachalna nagonka - nie wolno źle mówić o PO - a w czym jest lepsza od PiS? jakoś do tej pory żadnego uzasadnionego argumentu nie przeczytałem, poza szczuciem "Kaczyńskim" i wyuczonymi na pamięć frazesami. Moim zdaniem PO jest lepsza od PiS tylko w opowiadaniu bajek i mają do perfect opanowaną sztukę prania mózgu.
Jak do tej pory, jeszcze nikt po przeczytaniu bajki i zakończenia - żyli długo i szczęśliwie - nie poczuł się najedzony.
Jedynym sukcesem gospodarczym rządu Tuska to wybudowanie Orlików - to był priorytet na skalę Brazylii - tam każdy biedny, ale szczęśliwy - że może kopać piłkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ręce opadają gdy czyta się niektóre wpisy. Proszę i czekam (.....)w Polsce co czwarta osoba jest głodna i niedożywiona(......) , jej wybór!!!!!!!!!!!!! Niech wyrazi chęć pracy. Ja jej zagwarantuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 dodo
 • dodo
 • 17.11.2010 20:09

Rok nie wyrok,ale trzy lata pieprzenia głupot to już poważna odsiadka dla obywateli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz Pęcherz Suwenir
 • Janusz Pęcherz Suwenir
 • 17.11.2010 19:40

Ja nie wierzę takiemu Rządowi który myśli tylko o bogaczach , a reszta społeczeństwa to tylko przystawka do Państwa i liczby mieszkańców . W Polsce co czwarta osoba jest głodna i niedożywiona - codziennie kładzie się spać razem z dziećmi głodne i bardzo zakompleksieni tym iż ich Rząd ma ich gdzieś , to jest skandal w Kraju gdzie codziennie marnuje się tysiące ton żywności . Ale nieumiejętność zarządzania Państwem do tego doprowadza , a arogancja Władzy i bezczelność jest tu nie do wytrzymania .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Feliks Jabłoń Drukarz
 • Feliks Jabłoń Drukarz
 • 17.11.2010 19:16

Donek lepiej tobie pasuje ta czapka z Peru niż ten nieudolny Rząd .
Wyjedz ty lepiej do Peru i pracuj na plantacji Koki , a nie bierz się za rządzenie Krajem o którym nie masz zielonego pojęcia .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Klaudiusz Jaroszewicz
 • Klaudiusz Jaroszewicz
 • 17.11.2010 19:05

Moim zdaniem , ten marny Rząd jest naszą porażką totalną , ludzie czy osobnicy w nim zasiadający - to nieodpowiedzialni hochsztaplerzy kierujący Państwem które jest na dorobku , syndrom popularności tej nieudolnej ekipy Mnie poraża ! kiedy ludzie o mentalności suflerów i podważalnej Polskości będą kierować naszym Państwem .
Oni doprowadzą Nas do totalnej katastrofy finansowej Państwa , musimy coś z tym uczynić bo będzie za póżno na jakąkolwiek reakcje , Polacy czy wy jesteście takimi totalnymi idiotami ? nie rozumie waszej postawy wogólę !!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 17.11.2010 17:15

No cóż, wszyscy się chwalą więc niby dlaczego Tusk miałby tego nie zrobić:) A w sumie to mu współczuję, chyba nikt nie mógł przewidzieć tylu kłód pod nogami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wybaczcie, ale czytając niektóre niedorzeczne uwagi(zwąaszcza młodych), mdli mnie w dołku. Niektórzy, co dopiero wyzwolili się z pamperów, zabierają głos w sprawach, o których nie mają zielonego pojęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.