Facebook Google+ Twitter

Trzy lata z Wiadomości24.pl

Wiadomości24.pl obchodzą już swoje trzecie urodziny. Co mi dały? Co ja im dałem? Co z tego mają inni?

Wiadomości24.pl świętują swoje trzecie urodziny, ja trzecie urodziny istnienia w serwisie będę świętował dopiero w październiku, jeśli mnie pamięć nie myli.

Prolog


Mediami zacząłem interesować się na studiach. Uczelnia dała mi spore możliwości jeśli chodzi o realizowanie się w tym temacie. Tak oto odbyłem staż radiowy, udzielam się w uczelnianym magazynie no i gdzieś po drodze trafiłem na Wiadomości24.pl . Początki w serwisie były przy okazji moimi początkami jeśli chodzi o fotografię. W obu przypadkach szukałem tematów, w których czułbym się wygodnie aż w końcu padło na wyścigi samochodowe i motocyklowe oraz szeroko pojętą reporterkę (choć z naciskiem na sport).

Wiadomości24 i ja


Przyznam się bez bicia, że początkowo podchodziłem do serwisu sceptycznie. Jednak w drugim roku działalności okazało się, że daje on całkiem spore możliwości. Poniekąd dzięki Wiadomościom24 rozpoczęła się moja przygoda z wyścigami oraz Automobilklubem Wielkopolskim i staram się odwdzięczać serwisowi za to dostarczając materiały z wydarzeń, które mają miejsce na torze "Poznań".

Legitymacja prasowa


Często śledziłem i nadal śledzę forum. Pojawiały się głosy, że legitymacja prasowa to tylko kawałek papieru, który tak na prawdę nic nie daje. Jednak mnie dał on bardzo wiele. Dzięki temu "papierkowi" (i drobnej pomocy znajomych) mogłem wykonywać zdjęcia między innymi podczas koncertu Nelly Furtado, challengera Porsche Open 2008 oraz na galach X Fight Series. Wiadomości24.pl otworzyły mi także furtkę na nowe horyzonty, czyli tor wyścigowy w Brnie, na którym gościnnie odbywają się Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski.

Warsztat


Początkowo informacje i artykuły mojego autorstwa były po kilka razy odrzucane zanim wprowadziłem wszystkie poprawki. Częściowo wynikało to ze słabego warsztatu, a częściowo także z mojego lenistwa, które przejawiało się tym, że nie zawsze czytałem wszystkie wskazówki zamieszczane na blogu redakcyjnym. Oczywiście zachowując 100 proc. pokory nie twierdzę, że jestem wirtuozem obiektywu, czy pióra. Wręcz przeciwnie. Wiem, że jeszcze przede mną długa droga, ale jednocześnie uważam, że trzy lata spędzone tutaj na pewno mocno wpłynęły na to, co piszę i fotografuję oraz jak to robię.

Zmiany


Niedawno Wiadomości24.pl zmieniły swoje oblicze. Zmienił się layout, zmieniły się niektóre funkcje. Początkowo byłem w ciężkim szoku. Poczułem się trochę jak przy zmianie samochodu. Na szczęście w przypadku nowej twarzy Wiadomości24 proces przyzwyczajania się nie trwał długo. Podczas zaznajamiania się z nowinkami najbardziej spodobała mi się odmieniona formuła galerii. Konkretniej sposób dodawania i opisywania zdjęć, który obecnie jest o niebo lepszy niż poprzedni.

Epilog


Trzy lata minęły jak jeden dzień. Mam nadzieję, że będą kolejne trzy, a później jeszcze kolejne i jeszcze... Udzielanie się tutaj traktuję z jednej strony jako hobby, a z drugiej jako możliwość promowania niedocenianych w Polsce sportów. Mówię tutaj o Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski oraz Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, które z resztą tak samo, jak ten serwis cały czas rozwijają się i zmieniają na lepsze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Fajnie, rzeczowo:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.