Facebook Google+ Twitter

Trzy miesiące dla polskich stoczni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-15 07:59

Komisja Europejska jest skłonna dać Polsce więcej czasu na dokończenie planów prywatyzacyjnych stoczni - dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio. Z naszych informacji wynika, że chodzi o dodatkowe 3 miesiące.

Ostatecznie termin ma potwierdzić w rozmowie telefonicznej premier Donald Tusk z szefem Komisji Europejskiej Jose Barroso. Jeszcze wczoraj wieczorem rząd przesłał kolejne wyjaśnienia do Brukseli, które mają zagwarantować, że w ciągu najbliższych miesięcy nastąpi porozumienie z inwestorami, co pozwoli zakończyć prywatyzacje i przekształcenia w stoczniach.

Wcześniej w tej sprawie premier Donald Tusk i prezydent Lech Kaczyński interweniowali u szefa Komisji Europejskiej Jose Barroso.

Polskie zabiegi dyplomatyczne nastąpiły w ostatniej chwili, gdy negatywna decyzja w sprawie stoczni w Gdyni i Szczecinie była już prawie przesądzona. Unijna komisarz do spraw konkurencji przygotowała wniosek nakazujący zakładom zwrot pomocy publicznej, przyznanej po wejściu Polski do Unii.

Zdaniem Neelie Kroes, dotychczasowe działania naprawcze i planowane przekształcenia nie gwarantują, że stocznie staną się rentowne, już bez dodatkowego wsparcia z budżetu. Polska, otrzymując więcej czasu od Komisji, będzie mogła więc lepiej przygotować plany prywatyzacyjne i restrukturyzacyjne stoczni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.