Facebook Google+ Twitter

Trzy osoby aresztowane w związku z aferą korupcyjną w MSWiA

28 października sąd podjął decyzję o aresztowaniu na trzy miesiące osób podejrzanych o wzięcie łapówki. Przypomnijmy, jednemu z dyrektorów w MSWiA, postawiono zarzut wzięcia prawie 2 mln zł łapówki od firmy z Wrocławia, która miała zinformatyzować policję. Pośrednikiem była jego żona. Obojgu oraz szefowi firmy komputerowej prokuratura postawiła zarzut korupcji.

 / Fot. PAPKilka dni temu CBA zatrzymało sześć osób, byłych pracowników MSWiA, podejrzanych o korupcję w związku z informatyzacją policji. Jak ustalili reporterzy śledczy RMF FM, prokuratura ma nowe dowody w tej sprawie.
Prokuratura skierowała wniosek o tymczasowe aresztowanie 3 osób: szefa firmy komputerowej z Wrocławia Janusza J., byłego dyrektora Centrum Projektów Informatycznych MSWiA, a obecnie radcy w Komendzie Głównej Policji Andrzeja M. oraz jego żony, która była pośrednikiem w przekazywaniu pieniędzy. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i wydał orzeczenie o 3-miesięcznym areszcie.
Rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, która prowadzi sprawę, poinformował że zabezpieczono już majątek podejrzanych oraz zaapelował, by osoby mające wiedzę o tej i innych sprawach korupcyjnych związanych z zatrzymanymi osobami zgłaszały się do prokuratury.
Jeśli potwierdzi się kwota łapówki - 2 mln zł, a wszystko na to wskazuje, będzie to jedna z większych afer korupcyjnych w Polsce. Funkcjonariusze CBA w dalszym ciągu wykonują intensywne czynności śledcze, które jak nieoficjalnie twierdzą, mogą wkrótce przynieść kolejne zatrzymania. CBA sprawdzi też przetargi na informatyzację ww innych resortach.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

zenon
 • zenon
 • 31.10.2011 09:50

@ Grzegorz Wink ! Jak ty coś pierdo/lniesz to ja z krzesła spadam ! Mózg staje a ten niżej opada !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 29.10.2011 14:14

Dobry żart,tynfa wart.Naiwność to zmora ludzi mieszkających nad Wisłą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zabrać im ostatni grosz i skazać na dożywocie. Wtedy nigdy nie skorzystają z tej części łapówki, którą skrzętnie ukryli na zagranicznych kontach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@@
 • @@
 • 28.10.2011 18:26

Ważniejsza jest sprawa zabójstwa gen. Papały -- tam przewija się w tej sprawie kilku polityków PO i koalicjanta PSL. Ale sprawa jakoś ucichła czyżby ją już zaniechano?? To sprawa bardzo niewygodna dla PO,bardzo niewygodna . A teraz kombinują, jak z tego wyjść!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 28.10.2011 18:22

@ Panie Konopka , pan się tak nie asekuruje i zwala na PO . To dyrektorzy zatrudnieni za PiS . Ale czy to ma znaczenie ? Ważne ,że wykryte. Wszystko zależy od ludzi a nie od rządu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
&
 • &
 • 28.10.2011 18:16

@ Jerzy Konopka czy ty obojętnie przechodzisz obok publicznych pieniędzy Ja nie przechodzę obojętnie obok publicznych pieniędzy i zawsze domagam się jawnych informacji w tym temacie .Zawsze krytykuję złodziei i tych co swe łapska wyciągają po pieniądze od uczciwych ludzi .
Zawsze potępiam złodziei i tych co żyją ponad stan a wyłudzają pieniądze od ;emerytów , rencistów , biednych osób (Rydzyk z ta oszukana akcja ratowania stoczni i innych jego "inicjatyw" ) albo słynni; Rychu, Zbychu, Rosół.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@& Dzisiaj 17:36

Rozwinięty ponad przeciętną intelekt u członka lub zwolennika PO nie pozwala przejść obojętnie przy publicznych pieniądzach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
&
 • &
 • 28.10.2011 17:36

Mam napisać , że ; pracownicy policji moga należeć do partii politycznej ?Łaskawie dasz mi anonimowy idioto pozytywna ocenę ?!Jesteście w PiS (to jest zbiorowisko ogłupionych ludzi przez Kaczyńskiego , Rydzyka i ich pomagierów )ale odbiegacie intelektem od przeciętnie rozwinętego człowieka
Pozostaje tylko modlić się do Boga o rozum, moze to coś da ..

Komentarz został ukrytyrozwiń
&
 • &
 • 28.10.2011 17:23

Wszyscy , którzy pracują np. w :policji , prokuraturze nie moga należeć do partii politycznej .
To dla wyjaśnienia dla np.Irena-17'09

Komentarz został ukrytyrozwiń

Afery w czasie gdy rządził PiS nie zostały wytropione przez dziennikarzy, bo oni są w ich ukrywaniu lepsi... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.