Facebook Google+ Twitter

Trzy osoby zarażone EHEC w Polsce. Kiełki nie są źródłem zakażeń

- Już trzy osoby w Polsce zarażone są nowym groźnym szczepem bakterii - przyznała minister zdrowia Ewa Kopacz. Wśród chorych jest kilkuletni chłopiec. Jego stan jest ciężki, ale stabilny.

 / Fot. EPA/FRISO GENTSCHBakterią Escherichia coli typu 0104 zakażona jest także 29-letnia Polka, mieszkająca na stałe w Niemczech. Z objawami choroby zgłosiła się do szpitala już 23 maja, jednak dopiero teraz mikrobiologiczne badania potwierdziły, że za infekcję odpowiada groźny szczep pałeczki okrężnicy EHEC. Obecnie kobieta przebywa na oddziale nefrologicznym - toksyny bakterii uszkodziły nerki. Lekarze zapewniają, że stan pacjentki się poprawia.

Trop w sprawie zakażeń prowadzi do restauracji w Lubece

W szpitalu w Szczecinie przebywają także dwaj mężczyźni, którzy mogą być zarażeni bakterią E. coli.

Za infekcję nie odpowiadają kiełki fasoli?

Analizy próbek kiełków z uprawy ekologicznej w okręgu Uelzen w Dolnej Saksonii jeszcze trwają, ale pierwsze badania nie potwierdziły obecności groźnego szczepu bakterii EHEC. Laboranci badają także kiełki groszku i rzodkiewki. "Na razie nie ma żadnego dowodu na to, iż to kiełki są źródłem zakażenia" - mówi Holger Eichele rzecznik niemieckiego ministerstwa rolnictwa dla TVN24. Władze w Hanowerze twierdzą, że ustalenie źródła zakażeń jest trudne, ponieważ od chwili wybuchu epidemii upłynęło już kilka tygodni.

Czytaj także:

Źródło zakażenia w Hamburgu czy w Dolnej Saksonii?
Już siedem osób zakażonych EHEC w Wielkiej Brytanii
W Polsce nie ma warzyw skażonych bakterią coli

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Heniek
  • Heniek
  • 06.06.2011 22:26

Gwoździe z pobliskiego kościoła również nie są źródłem zakażeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z panem Piotrem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oto efekt nowoczesnej uprawy roslin. A ja? Wziąłem sobie urlop i suszę pokrzywę na okres zimowy. Jest już kilka słoików suszu z dzikiego bzu na poprawę przemiany materii. Jeszcze kilka dni i będzie czas na Dziurawiec. Człowiek za bardzo ucieka od przyrody a skutki mogą być opłakane. Należy więc dbać o dobrą kondycję, żeby w przypadku zainfekowania się bakterią Escherichia coli 0104 wytrzymać atak choroby i umożliwić leczenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.