Facebook Google+ Twitter

Trzy partie w Sejmie: Platforma, PiS i na okrasę SLD

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-18 07:37

W preferencjach politycznych Polaków od miesiąca nic się nie zmieniło - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej". PO utrzymuje pozycję niekwestionowanego lidera - według danych gazety popiera ją ponad połowa badanych. "Rzeczpospolita" wyjaśnia, że z takim poparciem partia Donalda Tuska miałaby 313 mandatów i rządziłaby samodzielnie.

Według sondażu GfK Polonia mocną drugą pozycję utrzymuje niezmiennie PiS. Chęć głosowania na tę partię deklaruje co piąty ankietowany, co przekłada się na 115 mandatów. Oznacza to, że awantura o ratyfikację traktatu z Lizbony nie odebrała tej partii sympatyków - pisze dziennik.

Do Sejmu, według sondażu, wszedłby jeszcze SLD z 5-procentowym poparciem i 30 mandatami. Dwa mandaty przypadłyby Mniejszości Niemieckiej.

Ekspertów rozmawiających z "Rzeczpospolitą" ta stagnacja nie dziwi, gdyż na scenie politycznej nic się nie dzieje. Nie ma żadnych przetasowań czy większych afer, a gospodarka ma się dobrze. Zdaniem politologów do większych zmian w poparciu partii może dojść dopiero jesienią.

Sondaż GfK Polonia zrealizowany dla "Rzeczpospolitej " w dniach 11 do 13 kwietnia na próbie 979 dorosłych

"Rzeczpospolita"/iar/kw/ MagM

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.