18004 miejsce

Trzy punkty i 10 bramek na inaugurację sezonu w Warszawie

AZS Uniwersytet Warszawski od zwycięstwa 7:3, nad Kanglidą Gorzów Wielkopolski, rozpoczął rozgrywki (I liga, grupa II) w polskiej lidze futsalu.

Kibice którzy w niedzielny wieczór zebrali się w Hali przy ulicy Banacha 2, mieli szansę obejrzeć ciekawe zawody obfitujące w dużą liczbę bramek.

Azetesiacy prowadzenie objęli już w 15 sekundzie spotkania, po strzale Andrzeja Januszewskiego. Mimo iż dominowali na parkiecie i stwarzaali kolejne sytuacje, to bramki zdobywała drużyna z Wielkopolski. Dzięki dwóm prostym błędom gospodarzy, po dziewięciu minutach gry goście wygrywali 2:1, a gole zdobyli Łukasz Sobański oraz Robert Szugzdzinis.

Na szczęście dla gospodarzy dwie minuty później wyrównał Karol Domżała. Po raz drugi szczęście dla stołecznych futsalowców uśmiechnęło się kilka sekund później, gdy zawodnik Kanglidy nie wykorzystał wyśmienitej sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy – Marcinem Koziorowskim.

Gracze AZS z akcji na akcję rozkręcali się. Być może było to też zasługą sporej utraty sił przez graczy Kanglidy, którzy do Warszawy przyjechali zaledwie w siedmiu.

W 16. minucie, po dwójkowej akcji Marcina Rosłonia i Sebastiana Groszka, ten ostatni dał prowadzenie Azetesiakom. Prowadzenia warszawiacy nie oddali już do końca spotkania, a Groszek strzelił w tym meczu jeszcze dwie bramki. Trafienie na 4:2 zaliczył w 26. minucie grający tener futsalowców z UW – Rafał Klimkowski, który powrócił do piłki halowej po rocznej przerwie.

Decydujące o wyniku okazało się ostatnie 10 minut meczu, gdy bramki zdobywali Groszek (w 30. i 40.
minucie) i Domżała (w 35. minucie). W międzyczasie, po raz drugi w tym meczu, do bramki rywali trafił Sobański z Kanglidy i po końcowej syrenie kibice mogli nagrodzić brawami grę obu drużyn.

W sobotę 11 października AZS Uniwersytet Warszawski czeka mecz wyjazdowy w Białymstoku, z miejscowym MOKS-em Słoneczny Stok. W tym meczu o kolejne punkty na pewno nie będzie łatwo.

AZS Uniwersytet Warszawski - Kanglida Gorzów Wlkp. 7:3 (3:2)

Bramki: Sebastian Groszek - 3 (16, 30, 40), Karol Domżała - 2 (11, 35), Andrzej Januszewski (1), Rafał Klimkowski (26) – Łukasz Sobański - 2 (6, 30), Robert Szugzdzinis (9)

Składy

AZS UW: Marcin Koziorowski, Michał Kozłowski - Andrzej Januszewski, Marcin Rosłoń, Rafał Klimkowski, Karol Domżała, Tadeusz Kiełbiewski, Sebastian Groszek, Mateusz Nagórski, Marcin Sianowski, Przemysław Cegiełko, Kamil Plisikiewicz.

Kanglida: Paweł Łopaciński, Andrzej Bocheński - Łukasz Sobański, Robert Szugzdzinis, Daniel Walasek, Tomasz Galiński, Stanisław Kwiatkowski, Patryk Różycki, Mateusz Sobański.