Trzy punkty Wisły w Białymstoku!

Wisła przystępowała do tego spotkania żądna wygranej po czterech kolejnych porażkach.

/ Fot. Herb Wisły Kraków.Wisła do Białegostoku przyjechała w najsilniejszym składzie prosto z Warszawy. Wiślacy zatrzymali się w stolicy po podróży z Londynu, z meczu z Tottenhamem. Nie wystąpił nowy nabytek Wisły - Marcelo, za to od pierwszych minut po raz drugi w sezonie wystąpił rekonwalescent Niedzelan.

Podopieczni Macieja Skorży od początku narzucili własny styl gry gospodarzom, którzy jednak byli mocno zmobilizowani na mistrza i co jakiś czas atakowali bramkę Mariusza Pawełka, jednak albo bramkarz Białej Gwiazdy był na posterunku, albo też pomagali mu koledzy.

Pierwsza bramka padła w 25. minucie po strzale zza pola karnego zagranicznej legendy Wisły - Mauro Cantoro. Z prawej strony piłkę dogrywał Łobodziński, który swój występ rozpoczął w pierwszym składzie.

Dramaturgii spotkaniu byłych zgód - Wisły i Jagi nadało zdarzenie z 35. minuty, kiedy to bez piłki jednego z Wiślaków sfaulował Czech - Tomas Pesir.

Osłabienie Białostoczczan nie było jednak aż nadto widoczne. Mistrz Polski raczej czekał na błędy miejscowych, niż sam atakował. I w 83. minucie wreszcie się doczekał. Piłkę z lewej strony boiska przejął w polu karnym Boguski i lobem skierował futbolówkę nad bezradnym Piotrem Lechem. Był to jubileuszowy 10. gol ''Bogusia'' w ekstraklasie.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i broniąca tytułu krakowska Wisła pokonała beniaminka 2:0 tym samym otwierając sobie drogę do ścisłej ligowej czołówki.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:2 (0:1)
Bramki:
0:1 Mauro Cantoro 25. minuta
0:2 Rafał Boguski 83. minuta

Żółte kartki: Pesir, Król (Jagiellonia) - Cleber, Niedzielan, Łobodziński (Wisła)
Czerwona kartka: Pesir (35. minuta, za faul)

Sędziował: P. Wasielewski (Kalisz)
Widzów: 11 tys.

Jagiellonia: Piotr Lech - Lewczuk, Pavol Stano, Cionek, Krzysztof Król - Szczot
(69. minuta - Dzienis), Matuszek, Hermes (82. minuta - Ensar Arifović), Jarecki, Pesir - Łukasz Tumicz (75. minuta - Michał Renusz).

Wisła: Mariusz Pawełek - Marcin Baszczyński, Arkadiusz Głowacki Cleber Guedes de Lima, Junior Diaz, Wojciech Łobodziński (69. minuta - Marek Zieńczuk), Mauro Cantoro, Radosław Sobolewski, Andrzej Niedzielan (46. minuta - Rafał Boguski), Tomas Jirsak (79. minuta - Patryk Małecki), Paweł Brożek.