Trzy remisy na początek 14. kolejki ekstraklasy

W niedawno zakończonych meczach 14. kolejki ekstraklasy padło dziesięć bramek. Każde ze spotkań zakończyło się podziałem punktów.

/ Fot. LogoW Kielcach miejscowa Korona podejmowała Zagłębie Lubin, za którego sterami stoi niedawno mianowany trener reprezentacji Polski Franciszek Smuda. I znowu okazało się, że ten bardzo doświadczony trener potrafi zdobywać cenne punkty w trudnych sytuacjach dla zespołu.

Po 63 minutach Korona prowadziła już 3:1 i wydawało się, że nic nie jest w stanie jej zabrać kompletu punktów. Tymczasem dwie bramki Iljana Micanskiego w ostatnim kwadransie dały  / Fot. Logoprzyjezdnym ważny punkt i pozwoliły zachować kontakt z Koroną w tabeli ekstraklasy.

W Bytomiu Polonia podejmowała Jagiellonię Białystok i gościom udało się w końcu przerwać passę niepowodzeń na wyjeździe i wywalczyć remis. Punkt Jagiellonii zapewnił Jarecki ustalając wynik na 1:1 już w pierwszej połowie.

/ Fot. LogoNajciekawsze spotkanie dzisiejszego dnia miało odbyć się w Warszawie. Mecz Polonii z Legią został rozegrany, ale emocji było w nim na pewno mniej niż w spotkaniu Zagłębia z Koroną. Wygranym może na pewno czuć się nowy trener Polonii, Hiszpan Bakero. Bramka dla Legii padła po strzale Bartłomieja Grzelaka w zamieszaniu podbramkowym niespełna 10 minut po przerwie, a wyrównał w 65. minucie Piątek efektownym strzałem z dystansu.

Punkt zdobyty z zawsze silną Legią na wyjeździe to na pewno duży sukces Polonii i tym samym zwycięstwo w pojedynku trenerów mających za sobą piękne kariery w lidze hiszpańskiej wypadł zdecydowanie na korzyść rodowitego Hiszpana.