Facebook Google+ Twitter

"Trzy siostry" w ramach sceny dla tańca

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-24 15:29

Inspiracją do powstania spektaklu był dramat Antoniego Czechowa "Trzy siostry". Przedstawienie jest próbą integracji słowa mówionego i ruchu oraz chęci zinterpretowania, a także przełożenia na język tańca tekstu dramatycznego.

 / Fot. Materiały prasowe Wyzwaniem dla tancerek była praca z klasycznym tekstem dramatu, wielokrotnie wystawianego przez teatry instytucjonalne.


Artystki podjęły próbę "ucieleśnienia" atmosfery i stylu teatru czechowowskiego. Za podstawę materiału ruchowego służy głównie gest emocjonalny, zróżnicowany pod względem dynamiki i jakości. Występujące repetycje budują dramaturgię i napięcie w spektaklu. Przestawienie jest jednocześnie spójną fabularnie historią dramatu, jak również luźną kompozycją elementów, w których nie brakuje dobrze zastosowanego humoru, a także dramatyzmu i głębi czechowowskiego języka.

Wykonawczynie są studentkami Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie
- Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu.

Spektakl prezentowany jest w ramach programu ,"Scena dla tańca" przy wsparciu finansowym Instytutu Muzyki i Tańca. Bilety do nabycia w cenie: 15/20 zł

 / Fot. Materiały prasowechoreografia: Agnieszka Bednarz, Paulina Jóźwicka, Kasia Kostrzewa
muzyka:Collage
wykonanie: Agnieszka Bednarz, Paulina Jóźwicka, Kasia KostrzewaDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.