Facebook Google+ Twitter

Trzy sprawy, obłuda jedna

Niedobry układ zdarzeń zaprowadził mnie do szpitala. Dopadły mnie problemy sercowe i wcale niewykluczone, że sprawy które opisałem poniżej, mogły mieć na to wpływ. Ponadto kroplówki, zastrzyki, tabletki, zabiegi i paskudne jedzenie.

Sprawa pierwsza


Nie na sabat na Łysej Górze oni przybyli, kontrolerzy lotów nie odnotowali bowiem latających mioteł. Odnotowano za to przejazd i przyjazd super wypasionych limuzyn na Jasną Górę.
Stało się jasne, że oto książęta Kościoła przybyli radzić do świętego klasztoru w sprawie krzyża usadowionego przed Pałacem Prezydenckim. Purpurowo-złota Rada przedstawicieli Krk biorąca udział w tym cynicznym i obłudnym spędzie, nie uradziła niczego, co było zresztą do przewidzenia, albo mówiąc inaczej, uradziła - Nic! Jako ten biblijny Piłat, purpuraci umyli ręce twierdząc, że krzyż nie stoi na ich terenie i to nie ich sprawa. Znowu wzięła górę Wielka Mądrość i Roztropność Kościoła. Przedstawiciele Rady podwinęli sukienki, dosiedli swoje "osiołki" i tyle ich było widać na Jasnej Górze. Ciągnęła się za nimi smuga hipokryzji, bo przecież powszechnie wiadomo, że Kościół wpycha swój nos we wszystkie sprawy, które go nie dotyczą, natomiast nabiera wody w usta i zasłania oczy, kiedy ktoś zahaczy o jego poletko.

Sprawa druga


30 lat temu powstała Solidarność. To w pełni uzasadnia i usprawiedliwia uroczystość jej jubileuszu.

30 lat to szmat czasu. Było więc nader uroczyście, o czym informowały nas telewizory w swoich przekazach. To czym była Solidarność kiedyś i czym jest teraz, wiedzą najlepiej ci, którzy ją tworzyli oraz ci, dla których stworzona ona została. Z perspektywy czasu, jednym i drugim nóż się w kieszeni otwiera. Obecny przewodniczący Solidarności, jego ekscelencja Jerzy Śniadek, ma się natomiast dobrze. Widać, służą mu państwowe pensyjki. Zresztą jemu wypasionemu towarzychu także. Jakże oni wszyscy razem zgodnie przytrzymują stołki pod d..., że nie zauważają braku tych najważniejszych, dzięki którym Solidarność powstała.
Widząc zachowanie pana Śniadka można przypuszczać, że za lat kilkanaście okazać się może, że to ON wielkim, pretensjonalnym, kiczowatym długopisem wykreślił "komunistów" i rączo przez płot skakał, niosąc wyzwolenie. Niemożliwe? Przecież w zaledwie 4 miesiące po śmierci, katoprawica okrzyknęła Lecha Kaczyńskiego prezydentem tysiąclecia, którego to prezydentura była mówiąc oględnie mierna. Generał Leszek Sławoj Głódź, nakazuje wręcz przeprosin należnych majestatowi. Może nawet bym i przeprosił, ale do cholery kto przeprosi mnie, nas za ów majestat? Czyżby prawy i sprawiedliwy brat Jarosław?


Sprawa trzecia


Czym się różni UFO od OFE? To pierwsze to niezidentyfikowany obiekt latający, drugie to jak najbardziej zidentyfikowane fundusze powiernicze, które radośnie przehulały na giełdzie 24 mld złotych i jeszcze w nagrodę pobierają za to najwyższą prowizję w europie. Tym faktem zdenerwował się premier Tusk i pogroził OFE-rowcom palcem. Za pewne bardzo tych gróźb się przestraszyli. Zamiast grozić im paluszkiem, trzeba było to całe towarzycho hurtem odstawić do prokuratora i sprawa załatwiona. Ech.


P.S.
Tekst popełniłem w szpitalu, w którym znalazłem się na wskutek problemów sercowych. Niewykluczone, że spowodowane są one między innymi sprawami które opisałem. Czas na kroplówkę, więc kończę i Wszystkich Was Serdecznie Pozdrawiam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

Świetny tekst.Pisze Pan to,o czym mam ochotę krzyczeć.Gdyby większość narodu umiała patrzeć trzeźwo na to,co się w kraju dzieje,to nie byłoby bezdomnych,głodnych,samobójców na tle niezaradności materialnej,nie byłoby głodujących dzieci(które tak nam zalecają rodzić).Też dostaję palpitacji serca widząc wypasione brzuchy w limuzynach i jednocześnie patrząc na nędzę w miasteczku,w którym muszę mieszkać.Dlatego unikam wiadomości i programów katolickich.Oby więcej takich ludzi,jak Pan.Serdecznie pozdrawiam,życzę szybkiego powrotu do zdrowia i następnych artykułów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mólica
  • mólica
  • 01.01.2011 16:12

link Jeżeli tak silny wpływ na pana zdrowie, stan serca, ma widok kościelnych w limuzynach, to co pan zrobi na widok kawalkady prezydenckiej. Ostatnio się zebrali w BBN. Uzgodnili tyle samo co kościelni, czyli nic. Pozostaje żyć na wariackich papierach.
Zdrowia życzymy i klinicznego wyciszenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mol internetowy
  • mol internetowy
  • 01.01.2011 16:05

http://www.rp.pl/temat/208464.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
mul internetowy
  • mul internetowy
  • 01.01.2011 16:00

http://www.dialogizpodlogi.blogspot.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeden z najlepszych tekstów, jakie w ostatnim czasie czytałam na W24. Szczere gratulacje. Pozwolę sobie także wysunąć skromną prośbę, aby nie przestawał Pan pisać i raczył nas swoimi znakomitymi, ciętymi felietonami, podobnymi do tego, częściej!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.09.2010 13:58

Tekst jak zwykle świetny ale teraz to najmniej ważne, proszę zadbać o siebie...pozdrawiam i zdrowia dużo życzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Stefanio i Wam wszystkim za miłe słowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewno nie życzyłbyś sobie Mszy Sw. w intencji ozdrowienia, odprawianej przez
wymienionych w p-kcie 1. :)
Może wystarczy, że będziemy trzymali za Ciebie kciuki i słali myśli serdeczne.
Zdrowiej nam szybko Mariuszu!
Pozdrawiam :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Anno, dziękuję Adamie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja również życzę dużo zdrowia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.