Facebook Google+ Twitter

Trzy tony kradzionych produktów miały wjechać do Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-22 16:39

Na Islandii zatrzymano trzy tony kradzionych tam produktów, które miały być przesłane do Polski i na Litwę. O zarekwirowaniu w czasie minionego roku takiej ilości złodziejskich łupów poinformowała islandzka służba celna.

Zdaniem policji islandzkiej, nieumiejętna i niedbała ochrona przed kradzieżami w tym kraju powodują, że Islandia jest traktowana jako atrakcyjny teren działalności zorganizowanych grup przestępczych.
Przedstawiciel Islandzkiej Federacji Handlu i Usług Andres Magnusson oświadczył, że złodzieje cudzoziemskiego pochodzenia są sprawcami od 80 do 85 procent strat, jakie ponosi co rocznie islandzki handel i które sięgają 40 do 52 milionów euro.

Również przedstawiciele władz przyznają, że islandzka policja nie umie sobie poradzić z przestępczością takich rozmiarów i tak zorganizowaną. Tylko niewielka cześć kradzionych towarów jest odzyskiwana. W ich opinii złodzieje "uzyskują wysokie zyski, ponosząc niewielkie ryzyko".

Kradzione towary wędrują między innymi na Litwę i do Polski, gdzie sprzedawane są na bazarach. Zdaniem dziennika stołecznego "Frettabladid" spotkać je tam można z islandzkimi nadal napisami, nalepkami i markami.

Równocześnie, islandzka policja uskarża się na brak przepisów prawnych, które ułatwiałyby jej międzynarodową współpracę w zwalczaniu tych zjawisk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.