Facebook Google+ Twitter

Trzy (wyjątkowo cztery) pytania do Bogdana Wenty

Dzisiejszym gościem, w ramach cyklu wywiadów "Trzy pytania do...", jest szkoleniowiec reprezentacji Polski w piłce ręcznej, a także trener zespołu mistrza kraju Vive Targi Kielce - Bogdan Wenta.

Piotr Górecki z Bogdanem Wentą / Fot. Piotr GóreckiPiotr Górecki: Jak wspomina Pan lata 80., kiedy trafił Pan do puławskiej hali MOSiR jako zawodnik reprezentacji Polski?
Bogdan Wenta: Wie Pan to były inne czasy. Pamiętam tę halę gdy byłem tu po raz pierwszy w kadrze juniorów. Wówczas rozgrywany był tutaj tzw. turniej „Drużba". Był to na tamte czasy ogromny obiekt.

Przed tegorocznym spotkaniem [Azoty Puławy podejmowały u siebie Vive Targi Kielce 12 września] na rozgrzewce usłyszałem komentarz od zawodników, że powinno się troszkę zastanowić nad kolorami, ponieważ hala jest dosyć mała. Dzisiaj słońce świeciło, a kolory w świetle były dosyć ponure: zieleń, ściany jakieś blado-niebieskie. Mało życia jest w tym. Dobrze rzeczywiście widać pole karne, pole 9 metrów, fajnie, ale myślę, że te kolory powinny być troszeczkę jaśniejsze.

To nie jest tylko moje odczucie, to samo przekazali mi zawodnicy. My gramy na innych obiektach, gdzie jest troszeczkę jaśniej. Może to jest dobre dla zawodników, którzy tu na co dzień trenują i grają, ale przyjezdnym sprawia to troszeczkę wizualnego problemu, a szczególnie bramkarzom, którzy komentowali, że w początkowej fazie meczu mieli uczucie, że jest tu bardzo ciemno.

Obiekt w Puławach jest mi znany od wielu lat, pamiętam hotel obok MOSiR-u. To jest daleka przeszłość, która sięga początków zabawy z piłką ręczną w kadrze juniorów. Później byłem tutaj oczywiście z pierwszą kadrą, ale to były inne czasy. Dzisiaj piłka ręczna bardzo się zmieniła i ma całkiem inne oblicze. Trzeba oddać szacunek tym chłopakom co grają i w lidze, i w kadrze. Wspomnieniami można i trzeba żyć. Ludzie pamiętają o nich, to bardzo fajnie, ale oblicze tej dyscypliny na świecie jest już zupełnie inne, w Polsce również.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

5/5 wszystko jasne;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.