Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31870 miejsce

Trzydniowa NaWałnica w Szczecinie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-06-11 11:35

Pod takim hasłem na szczecińskich Wałach Chrobrego 11 czerwca rozpoczynają się Dni Morza. Potrwają one do niedzieli, 13 czerwca. To największa, cykliczna impreza plenerowa w Szczecinie. W tym roku szczecińskie Dni Morza odbędą się po raz 63

Sail - Szczecin 2009 / Fot. Inka MalinowskaTegoroczne Sail - Szczecin będą szczególne, bo związane z obchodami 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Czeka nas niepowtarzalne widowisko – „Chopin na Chopinie”. Dzieła najwybitniejszego polskiego kompozytora wykonają znani pianiści Leszek Możdżer oraz Krzysztof Jabłoński oraz Akademia Beethovenowska z Krakowa i Orkiestra Kameralna Marii Pomianowskiej, którym towarzyszyć będą występy baletowe, parada, pokaz świateł i projekcje na telebimach. A wszystko odbędzie się na szczecińskim żaglowcu „Fryderyk Chopin” przycumowanym miedzy ORP Iskra i STS Pogoria.
Tuż po koncercie chopinowskim, w sobotę wieczorem szczecinianie pożegnają nasz bryg, który podczas swojej trzymiesięcznej podróży zawinie do portów w Niemczech, Holandii, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Danii i Szwecji. W każdym miejscu, w którym się zatrzyma, odbędą się liczne wydarzenia, które w ciekawy sposób będą pokazywały postać kompozytora. - Podróż zakończy się 18 września w Gdyni. Załogę "Chopina" stanowić będą młodzi ludzie, którzy zostali wyłonieni w konkursie zorganizowanym przez Polską Organizację Turystyczną http://www.wiadomosci24.pl/artykul/zaglowiec_fryderyk_chopin_czeka_na_zaloge_130699.html

Dzisiaj u stóp Wałów Chrobrego cumuje barkentyna Loth Lorien, ORP Poznań, ORP Orkan, ORP Iskra, Pogoria i Antica. Będziemy mogli podziwiać ponad 50 żaglowców i oldtimerów. Już dziś wieczorem na Łasztowni wystąpi grupa HEY, w sobotę Leszek Możdżer zagra najpiękniejsze utwory Fryderyka Chopina. Na niedzielę, o 17 na Łasztowni, zaplanowano koncert pod nazwą Sail Szczecin - Płyńmy do Szczecina. To finał cyklu występów organizowanych wspólnie z Biurem ds. Morskich w Studiu Koncertowym S-1 Polskiego Radia Szczecin im. Jana Szyrockiego. Wystąpią najsłynniejsi polscy szantymeni, czyli zespół Stare Dzwony, EKT,Ryczące dwudziestki, Cztery refy. Dni Morza to także wystawy, m.in. fotograficzna - żaglowców zaprojektowanych przez inż. Zygmunta Chorenia, liczne koncerty, w tym „Baltic Suite” w wykonaniu, Baltic Neopolis Orkiestra, występ zespołu HEY, „Polska spotyka Irlandię „ w wykonaniu m.in. „Dervish” i North Cregg” z Irlandii czy tradycyjny koncert „…tym, którzy nie powrócili z morza…”.

W programie tegorocznych Dni Morza Sail Szczecin nie zabraknie także pokazu sztucznych ogni, zaplanowano go w sobotę o północy. Szczecinianie odwiedzający w ten weekend Wały Chrobrego będą mogli obejrzeć wystawy, wziąć udział w warsztatach marynistycznych, zwiedzić żaglowiec, a nawet wybrać się w krótki rejs. Dla najmłodszych przygotowano widowisko z Neptunem w roli głównej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.06.2010 06:58

Burza próbowała poszaleć, Neptun jednak ma Szczecin w opiece i na szczęście burza nie narobiła szkód . Goleniowskie ( pod szczecińskie ) lotnisko jednak już dość poważnie ucierpiało, zostało zalane a z powodu burzy nie mógł wylądować samolot z Londynu. Krążył nad lotniskiem. w końcu musiał polecieć do Berlina, by tam przeczekać burzę. Po burzy samolot wrócił. W efekcie powrotny lot do Londynu opóźnił się o dwie godziny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.06.2010 21:41

Nie tylko w tytule nawałnica, ale w rzeczywistości też zagościła w tamte strony. Oby, jak piszesz Inko, Neptun Wam sprzyjał, gdyż zabawa szykuje się przednia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.06.2010 15:54

Robercie , wierzę w moc Neptuna oby był łaskawy i uspokoił na te kilka dni wszystkie złe wiatry , wszelkie fale i cofki .

Komentarz został ukrytyrozwiń

oczywiście: "bez"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bogato będzie. Byle się obyło od prawdziwej nawałnicy, czego życzę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.