Facebook Google+ Twitter

Trzymając w ręku bilet niebieski. Konkurs wiedzy o UE

Jedzenie frytek na Grote Markt, spacer wśród niezwykłych flamandzkich zabytków, odwiedziny w Parlamencie Europejskim, te i wiele innych atrakcji czeka na trzech finalistów konkursu wiedzy o UE "Droga do Brukselki".

Finał Konkursu "Droga do Brukselki". Od lewej Paweł Kuraś, Marcin Lembryk, Martyna Jasielska, Wioleta Starczewska, Barbara Kolbus, Tomasz Karolczak. / Fot. Teresa RadziszewskaOrganizatorami konkursu była Poseł do Parlamentu Europejskiego Prof. Lena Kolarska-Bobińska, Stowarzyszenie „Projekt-Europa” oraz Dziennik Wschodni. Konkurs rozpoczął się w styczniu, finał odbył się 10 marca w Restauracji Verona w Zamościu. W czasie trwania konkursu jego uczestnicy mieli za zadanie wycinanie i wypełnianie kuponów ukazujących się w Dzienniku Wschodnim. Każdy kupon zawierał jedno z 6 pytań dotyczących UE. Na ostatnim siódmym kuponie ukazał się temat „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej - szanse i wyzwania stojące przed regionem lubelskim w związku z polską prezydencją w radzie UE", na który należało przygotować esej.

Poziom uczestników był bardzo wysoki, na pytania odpowiadali bezbłędnie, eseje były na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Stąd komisja miała nie lada problem aby wyłonić zwycięzcę. Jednak po długich naradach oraz szczegółowej analizie nadesłanych prac - I miejsce zajęła Wioleta Starczewska, II miejsce Paweł Kuraś, natomiast III Marcin Lembryk.
- Pytania nie były trudne, choć podejrzewałem że jest w nich ukryte drugie dno - mówił Paweł Kuraś jeden ze zwycięzców. - Wyjazd do Brukseli będzie spełnieniem moich marzeń jako studenta stosunków międzynarodowych.

Prócz wyjazdu do Brukseli ufundowanego przez Poseł do Parlamentu Europejskiego Prof. Lenę Kolarską-Bobińską, laureaci otrzymali od Stowarzyszenia "Projekt-Europa" zestaw upominków, w tym przewodniki po Brukseli oraz torby podróżne.

Szczególne podziękowania należą się Panu Tomaszowi Karolczakowi – nauczycielowi WOS w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. J. Dechnika w Biłgoraju za krzewienie pozytywnych postaw obywatelskich wśród młodzieży.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.