Facebook Google+ Twitter

Trzymajmy poziom

Hasło jak najbardziej słuszne, prawda? Ale poza wezwaniem do utrzymania jakości materiałów zawiera też prośbę czysto techniczną do autorów zdjęć. Otóż konstrukcja naszego serwisu - źle , czy dobrze, to już inna sprawa - preferuje poziome kadry.

Fotoreporterzy pewnie nie zostawią na mnie suchej nitki (tym bardziej jeśli pamiętają to, co pisałem o robieniu zdjęć wydarzeniowych choćby puszką po coli :) ale trudno. Szanowni, jeśli macie wybór, róbcie więcej ujęć poziomych. Ułatwi to na przykład lepsze eksponowanie Waszych
fotografii na stronie głównej, choćby w jednym z sześciu materiałów u góry strony, na tak zwanym migaczu.

Proszę też, jeśli już jesteśmy przy technikaliach, o niezmniejszanie zdjęć do malutkich rozmiarów. Jeśli zdjęcie waży ze 300 KB (np. przy 600x800 px), nie jest to zbyt wiele. To też uławi wyróznianie fotografii i plasowanie ich na stronie głównej.

Trzecia prośba, byście podzielili się w komentarzach pod tym materiałem wrażeniami ze współpracy z Wiadomościową galerią zdjęć. Jak działa upload (pojedyńczy i hurtowy), kiedy znikają zdjęcia i podpisy, co sądzicie o sposobie eksponowania zdjęć... Piotrek May zapowiedział, że w obecnym stanie palcem nie tknie tego mechanizmu. Bierzemy się znów za poprawki, chcę mieć jak najwięcej informacji. Jeśli macie jeszcze nieco chęci, czekam na opinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Mnie najbardziej brakuje podglądu ładowanych zdjęć i możliwości ich przestawiania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Często jest tak, że po dodaniu zdjęć i zapisaniu w roboczych znikają opisy. Jest też tak, ż usuwa się zdjęcia i po zapisaniu w roboczych ich nie widać - a po wysłaniu do redakcji istnieją w galerii. No i oczywiście jeszcze sprawa "wywalania" przy wgrywaniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo wiele zależy od łącza internetowego jeśli chodzi o dodawanie zdjęć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodawanie po klika zdjęć i zapisywanie w wersjach roboczych sprawdza się. Myślę, że dużo zależy od łącza internetowego jakie posiadamy. Mnie często wywala jak próbuję dodać zdjęcia hurtowo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.