Facebook Google+ Twitter

Trzymajmy poziom

Hasło jak najbardziej słuszne, prawda? Ale poza wezwaniem do utrzymania jakości materiałów zawiera też prośbę czysto techniczną do autorów zdjęć. Otóż konstrukcja naszego serwisu - źle , czy dobrze, to już inna sprawa - preferuje poziome kadry.

Fotoreporterzy pewnie nie zostawią na mnie suchej nitki (tym bardziej jeśli pamiętają to, co pisałem o robieniu zdjęć wydarzeniowych choćby puszką po coli :) ale trudno. Szanowni, jeśli macie wybór, róbcie więcej ujęć poziomych. Ułatwi to na przykład lepsze eksponowanie Waszych
fotografii na stronie głównej, choćby w jednym z sześciu materiałów u góry strony, na tak zwanym migaczu.

Proszę też, jeśli już jesteśmy przy technikaliach, o niezmniejszanie zdjęć do malutkich rozmiarów. Jeśli zdjęcie waży ze 300 KB (np. przy 600x800 px), nie jest to zbyt wiele. To też uławi wyróznianie fotografii i plasowanie ich na stronie głównej.

Trzecia prośba, byście podzielili się w komentarzach pod tym materiałem wrażeniami ze współpracy z Wiadomościową galerią zdjęć. Jak działa upload (pojedyńczy i hurtowy), kiedy znikają zdjęcia i podpisy, co sądzicie o sposobie eksponowania zdjęć... Piotrek May zapowiedział, że w obecnym stanie palcem nie tknie tego mechanizmu. Bierzemy się znów za poprawki, chcę mieć jak najwięcej informacji. Jeśli macie jeszcze nieco chęci, czekam na opinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Mnie najbardziej brakuje podglądu ładowanych zdjęć i możliwości ich przestawiania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Często jest tak, że po dodaniu zdjęć i zapisaniu w roboczych znikają opisy. Jest też tak, ż usuwa się zdjęcia i po zapisaniu w roboczych ich nie widać - a po wysłaniu do redakcji istnieją w galerii. No i oczywiście jeszcze sprawa "wywalania" przy wgrywaniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo wiele zależy od łącza internetowego jeśli chodzi o dodawanie zdjęć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodawanie po klika zdjęć i zapisywanie w wersjach roboczych sprawdza się. Myślę, że dużo zależy od łącza internetowego jakie posiadamy. Mnie często wywala jak próbuję dodać zdjęcia hurtowo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.