Facebook Google+ Twitter

Trzynastoletnia trendsetterka

Ikoną mody nie jest teraz ani Victoria Beckham, ani Madonna, lecz dziwna, blada trzynastolatka w za dużych okularach. Swoimi odważnymi kolekcjami inspiruje zwykłe kobiety oraz najlepszych projektantów.

 / Fot. screen"Jestem trzynastoletnią drobiną cały dzień przymierzającą odstraszające marynarki i dziwne kapelusze" - tak opisuje siebie Tavi Gevinson, nastolatka z przedmieść Chicago, która podbiła świat mody ekstrawaganckimi zestawieniami ubrań jakie prezentuje na swoim

blogu.

Zdjęcia przedstawiające odważne stylizacje, poważne pozy i autoironię Tavii pierwsze dostrzegły i doceniły Kate i Laura Mulleavy, siostry, które założyły markę Rodarte. Początkowo podejrzewały, że modowy pamiętnik prowadzi osoba z branży, gdyż kolekcje są profesjonalnie przygotowane, a Tavia jest tylko przykrywką mającą przyciągnąć uwagę. Teraz otwarcie przyznają, że blog i wyobraźnia nastolatki stanowią dla nich wielką inspirację.

Kariera Tavii rozwinęła się błyskawicznie. Rok temu napisał o niej "The New York Times", w sierpniu wystąpiła na okładce angielskiego magazynu "Pop", a we wrześniu była gwiazdą Tygodnia Mody w Nowym Jorku. Tavi musiała wziąć tydzień wolnego w szkole, by napisać relacje z pokazów dla pisma "Pop". Jej tata, nauczyciel, towarzyszył jej, odprowadzał na pokazy i czekał na nią na zewnątrz. Na razie wydaje się, że rodzina nie ulega panice i sugestiom, że przygoda w świece mody to za dużo dla trzynastolatki.

"Tavi jest wspaniała" - mówi Charlie Porter, zastępca redaktora naczelnego "Fantastic Man". "Ale sądzę, że potrzebuje czasu na dzieciństwo. Przed nią jeszcze 10 sezonów zanim skończy 18 lat. Mam nadzieję, że zostanie niezależna i nie pójdzie na żadne kompromisy".

Czy rówieśnicy rozumieją ubierającą się w tiulowe kapelusze i legginsy z trójkątnymi grzebieniami Tavię? "Tylko niektórzy koledzy czytają mojego bloga i rozumieją mój styl" - mówi Tavi.

tavi-thenewgirlintown.blogspot.com
guardian.co.uk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z jednje strony lepsze to niż nuda, która dotyka nastolatków i wieczne klikanie po serwisie nasza-klasa itp. Zawsze pojawia sie też ale.. bo po co 13 letniej dziewczynie zajmować sie modą i zamieszczać swoje zdjecia na blogu. To moze prowadzić do nieszczęścia, tym bardziej kiedy mówie się o profilaktyce i bezpieczeństwie w Internecie..Nigdy nie widomo kto przegląda nasze zdjecia czy jest to pedofil,złodziej czy też zwykła 13 letnia dziewczyna.Who knows..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.