Facebook Google+ Twitter

TRZYSTU KAJAKARZY POPŁYNIE W RED BULL WIOSŁEM PO ODRZE!

  • Marcin B
  • Data dodania: 2016-09-28 13:37

Już w najbliższą sobotę (1 października) w południe z Bulwaru Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu wystartuje wyjątkowy wyścig kajakowy – Red Bull Wiosłem po Odrze. Zawodnikom będzie można kibicować z sześciu mostów, które przecinają trasę

Red Bull Wiosłem Po Odrze / Fot. Tomek GolaSto pięćdziesiąt dwuosobowych kajaków wystartuje w sobotę we Wrocławiu w trzeciej edycji zawodów Red Bull Wiosłem po Odrze. Drużyny rozpoczną wyścig z Bulwaru Xawerego Dunikowskiego. Kajakarze będą mieli do pokonania trasę składającą się z 3 pętli o łącznej długości 13 km. „Wrocław ma wyjątkowe położenie. Do Odry wpływa Oława, są także inne rzeki i jest to bardzo ciekawe. Pływając można oglądać miasto od strony rzeki” – mówił o miejscu zawodów najsłynniejszy polski kajakarz, Olek Doba.

Lista startowa do trzeciej edycji Red Bull Wiosłem po Odrze została zamknięta raptem w dwa dni. W zawodach wezmą udział 98 drużyny męskie, 11 drużyn damskich i 42 mieszane. Najstarszy uczestnik urodził się w 1953 roku, a najmłodszy będzie miał przepisowe 16 lat. Te dane tylko potwierdzają, że są to zawody dla każdego, niezależnie od płci i wieku, ponieważ najważniejsza jest chęć dobrej zabawy i rywalizacji w duchu fair play!

Red Bull Wiosłem po Odrze będzie także świetną rozrywką dla wszystkich obserwujących zmagania kajakarzy. Kibice mają do wyboru kilka możliwości rozlokowania sił, gdyż trasa przebiega pod 6 mostami: Pokoju, Grunwaldzkim, Oławskim, Kładką na Groblę, Tumskim i Młyńskim. Mosty będą pełniły także szczególną rolę dla sędziów – po pierwszym okrążeniu eliminują najwolniejsze osady. Dla wszystkich chcących obejrzeć to widowisko został przygotowany poradnik kibica: http://win.gs/2cZRMZe

Osoby, które nie zdążyły się zarejestrować, mogą zgłosić chęć udziału w wyścigu w sobotę
o 11.00 w biurze zawodów przy Bulwarze Xawerego Dunikowskiego. W przypadku zwolnienia się miejsc, będą one od razu przekazywane chętnym kajakarzom.

HARMONOGRAM Red Bull Wiosłem po Odrze: Red Bull Wiosłem Po Odrze / Fot. Tomek Gola
09.00 - 11.00 - Wydawanie pakietów startowych i przygotowanie sprzętu
11.15 - Odprawa dla zawodników
12.00 - START WYŚCIGU
14.30 - Zakończenie zawodów
Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.redbull.pl/wioslempoodrze
Facebook: https://www.facebook.com/events/1253231538055066/
Red Bull Wiosłem Po Odrze Infografika / Fot. Red Bull


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.