Facebook Google+ Twitter

TSA zagra w Łodzi 1 grudnia

Zarezerwujcie sobie dzień 1 grudnia, a dokładnie godzinę 19. W klubie Wytwórnia w Łodzi (ul. Łąkowa 29A) zagra TSA - znakomity zespół specjalizujący się w ciężkich brzmieniach.

TSA creative commons 2.0 / Fot. SławekWszyscy, którzy chcą iść na koncert mogą odebrać bezpłatne wejściówki w centrum polityki społecznej już tylko do 26 listopada, przy Snycerskiej 8 w pokoju nr. 41

Tegoroczną gwiazdą muzyczną Wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS jest zespół TSA. Zespół, którego tajemnicza nazwa po rozwinięciu oznacza Tajne Stowarzyszenie Abstynentów. To grupa nie młodych już muzyków, którzy zaliczani są do prekursorów heavy metalu w Polsce. Powstał w 1979 roku w Opolu z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka i basisty Tomasza Zatwarnickiego. Pierwszy album studyjny "TSA" ukazał się w 1983 roku, a na koncie dyskograficznym metalowców, znajduje się jeszcze 6 kolejnych płyt długogrających, z czego ostatnia miała swoją premierę w 2004 roku, 6 albumów koncertowych i 4 kompilacje płytowe. Zespół, mimo swojego dystansu do komercyjnych promocji zespołów muzycznych, jest bardzo dobrze rozpoznawalny, przede wszystkim za znakomity i poruszający utwór napisany po śmierci przyjaciela wokalisty TSA, pt. "51".Koncert zespołu zorganizowany jest w ramach Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS. Głównym aspektem poruszanym podczas spotkania będą nie tylko doznania muzyczne dostarczane ze strony weteranów muzyki rockowej, ale przede wszystkim propagowanie wśród zgromadzonych wiedzy o problematyce HIV i AIDS. Rozdawane będą także bezpłatne gadżety akcji.

Światowy Dzień AIDS obchodzony jest 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. W tym dniu na całym świecie odbywają się konferencje, kampanie multimedialne, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Co roku obchody przebiegają pod różnymi hasłami, tegorocznym hasłem jest „Ciesz się każdą chwilą życia. – bez AIDS!”

Organizatorem koncertu jest regionalne centrum polityki społecznej w Łodzi. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Łódzkiego- Włodzimierz Fisiak oraz Łódzki Kurator Oświaty- Jana Kamiński.Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Łódź TSA


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.