Facebook Google+ Twitter

Tsunami zabija

Sobota rano. Chile. Trzęsienie ziemi o sile 8,8 w skali Richtera. Fala tsunami. Taki obraz ciężko wyobrazić sobie Polakom. Katastrof naturalnych nie było u nas zbyt wiele. A pojawiają się coraz częściej.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:LocationChile.svg / Fot. ChileW sobotę rano, na południu Chile, wystąpiło trzęsienie o sile porównywalnej do wybuchu 10 tysięcy bomb zrzuconych na Hiroszimę (mówił dr Andrzej Piotrowski w TVN24). Po głównym trzęsieniu, pojawiły się wtórne o sile ponad 6 stopni w skali Richtera. W tym państwie nie jest to nic zaskakującego, ponieważ akurat tam przebiegają dwie płyty tektoniczne, które nieustannie się o siebie ocierają. Najsilniejszy zanotowany wstrząs miał 9,5 w skali Richtera.

Wstrząsy odczuwała również Argentyna. Mieszkańcy pisali na Twitterze o swoich wrażeniach i obawach. W chwili obecnej przez tsunami zagrożone są Hawaje, a fala liczy ponad 2 metry.

Chile wciąż liczy ofiary. Na chwilę obecną mówi się o co najmniej 214 zmarłych obywateli tego kraju. Ludzie pozbawieni są dachu nad głową i łączności. Powychodzili na ulice, niekiedy jedynie w tym, co mieli na sobie, ponieważ kataklizm obudził ich pomiędzy 3 a 4 nad ranem czasu lokalnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.