Facebook Google+ Twitter

Tu-154M ściął drzewo, ale nie stracił skrzydła

"Nasz Dziennik": naoczny świadek katastrofy pod Smoleńskiem twierdzi, że schodzący do lądowania samolot nie uległ uszkodzeniu, ścinając rosnącą na wzniesieniu brzozę. Dlaczego zatem rozbił się?

Katastrofa prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem / Fot. PRSteam.net, licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.5.Gazeta dotarła do relacji Nikołaja Jakowlewicza Bodina, który 10 kwietnia rano przebywał na działce przylegającej do wojskowego lotniska Siewiernyj. Świadek podaje, że zahaczywszy o rosnącą na pagórku brzozę prezydencki samolot nie stracił skrzydła. Po kolizji z drzewem leciał dalej na zachód w linii prostej, wciąż obniżając lot - pisze "Nasz Dziennik". Gazeta przy tym zaznacza, iż wg Bodina w tym czasie polski Tu-154M miał wypuszczone podwozie, a pilot intensywnie forsował silniki, usiłując poderwać maszynę.

"Nasz Dziennik" przywołuje opinię kpt. Janusza Więckowskiego, zdaniem którego nawet po kolizji z brzozą prezydencki samolot miał szanse na ponowne wzniesienie się. Opierając się na dostępnych przesłankach, przyczyn niepowodzenia tego manewru kpt. Więckowski upatruje w zbyt małej prędkości lotu lub usterce układu sterowania. Ostateczna odpowiedź na pytania o przyczyny katastrofy powinna być znana dopiero po zakończeniu prowadzonych śledztw.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

przedszkolak.
  • przedszkolak.
  • 04.03.2011 12:25

Strzały było słychać bo zabijano pilotów tj świadków nacisków. A samolot bez pilota nie poleci,dlatego się rozbił. Fotele z samolotu zabrali mieszkańcy Smoleńska i umeblowali sobie pokoje. Inaczej nie mogło być!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
do przemyślenia
  • do przemyślenia
  • 02.02.2011 04:05

Wypuszczone podwozie -będące znacznie niżej niż skrzydła,również znacząco intensywnie szarpały gałęzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wrak
  • wrak
  • 02.02.2011 03:40

Jedno jest pewne-wrak należało przygotować do transportu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
s.ślimak
  • s.ślimak
  • 25.01.2011 13:43

a gdzie się podziało 96 foteli lotniczych??????? po katastrofie NIC z t.zw. wyposażenia samolotu nie ma !!!!! dlaczego TO wszystko gdzieś wyparowało!!!!!!?????? to daję pod rozwagę wszelakim niedowiarkom . twierdzącym , że zamach wymyślają idioci pisowscy!!!!!!!!!!!!!p.s. i jeszcze jeden kamyczek do przemyśleń: dlaczego zachowały się prawie w całości częsci ogona samolotu z silnikami , a brak części centralnej i przedniej a raczej jest rozsypana w drobny maczek............

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grześ
  • Grześ
  • 17.01.2011 10:54

Wyjaśnienia katastrof samolotowych trwają latami (wystarczy obejrzeć dokument: "katastrofy w przestworzach") , a tu widzę naciski na niezrozumiały pośpiech. Jedno jest pewne - kabina pilotów ma okno przez które widać co się dzieje z pogodą , a tego dnia nie było widać nic i jak pilot nie wie co zrobić wyjmuje instrukcję i działa zgodnie z tym co napisane , a nie słucha pijanych rozkazów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Peel
  • Jerzy Peel
  • 15.01.2011 10:41

To czego jesteśmy teraz świadkami to gra. Przerwany urlop udawane oburzenie . Gra skirowana do mało inteligentnych ludzi. Zarówno Niemcy jak i Rosjanie nigdy nie uważali nas za równych sobie lecz coś gorszego.Ten raport musiał ukazać się przed innymi podobnymi . Ukierunkował myślenie światowej opinii publicznej. Cieszy mnie poziom wypowiedzi które czytam . Dziękuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Peel
  • Jerzy Peel
  • 15.01.2011 10:33

I mamy kolejnych prześladowców. Niszczona jest nasza godność narodowa,duma i honor. Niema armi , gospodarki. Zawładnięto naszymi umysłami { TVN,GW } zachowujemy się jak ćma , dażymy do samounicestwienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Yoko
  • Yoko
  • 06.01.2011 01:34

Bezbronna Polska, Patriot'ów.Wybita niemal do nogi młoda generalicja.POzostaje tylko ..dzida bojowa

Dzida bojowa składa się z ; przeddzidzia, śróddzidzia i zadzidzia!
Przeddzidzie dzidy bojowej składa się z przedprzeddzidzia, z śródprzeddzidzia oraz zaprzeddzidzia!
Śródddzidzie dzidy bojowej zbudowane jest.......
Na zadzidzie dzidy bojowej składają się.....
A mistrzowie potrafili te idiotyzmy recytowac długie minuty bez pomyłki.
Zwycięzca kasował niezłą pulę piw, wypijana w końcówce tygodnia.
Takie rozważania robiliśmy w trakcie cotygodniowych, ośmiogodzinnych zajęciach w ramach tzw studium wojskowego, aby zabić czas na wielogodzinnych zajęciach prowadzonych przez tzw kretynoogólnowojskowych czyli kpt, mjr i innych płk tzw lwp!
Dzisiaj obserwując rozwałkę polskich sił zbrojnych przez Klicha, skutki katastrof Casy i smoleńskiej, gdzie straciliśmy kwiat młodych, wyszkolonych juz przy [pomocy nato generasłów ze strachem muszę skonstatować, że POzostała już li tylko dzida bojowa!
A więc nadzieja, że w razie ataku Rosji pomocy wojskowej udzielić nam może już tylko ...Gabon!
A żałosna dykteryjka gajowego o polowaniu z którą zwrócił się dzisiaj do O'bamy tylko dopełnia tej reszty!
Strach się bać, jak dokumentna rozwałkę zrobiła ekipa Tuska w naszym i tak skromnym systemie obronnym! Czy macie podobne zdanie ?