Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25897 miejsce

Tu-154M ściął drzewo, ale nie stracił skrzydła

"Nasz Dziennik": naoczny świadek katastrofy pod Smoleńskiem twierdzi, że schodzący do lądowania samolot nie uległ uszkodzeniu, ścinając rosnącą na wzniesieniu brzozę. Dlaczego zatem rozbił się?

Katastrofa prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem / Fot. PRSteam.net, licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.5.Gazeta dotarła do relacji Nikołaja Jakowlewicza Bodina, który 10 kwietnia rano przebywał na działce przylegającej do wojskowego lotniska Siewiernyj. Świadek podaje, że zahaczywszy o rosnącą na pagórku brzozę prezydencki samolot nie stracił skrzydła. Po kolizji z drzewem leciał dalej na zachód w linii prostej, wciąż obniżając lot - pisze "Nasz Dziennik". Gazeta przy tym zaznacza, iż wg Bodina w tym czasie polski Tu-154M miał wypuszczone podwozie, a pilot intensywnie forsował silniki, usiłując poderwać maszynę.

"Nasz Dziennik" przywołuje opinię kpt. Janusza Więckowskiego, zdaniem którego nawet po kolizji z brzozą prezydencki samolot miał szanse na ponowne wzniesienie się. Opierając się na dostępnych przesłankach, przyczyn niepowodzenia tego manewru kpt. Więckowski upatruje w zbyt małej prędkości lotu lub usterce układu sterowania. Ostateczna odpowiedź na pytania o przyczyny katastrofy powinna być znana dopiero po zakończeniu prowadzonych śledztw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

przedszkolak.
 • przedszkolak.
 • 04.03.2011 12:25

Strzały było słychać bo zabijano pilotów tj świadków nacisków. A samolot bez pilota nie poleci,dlatego się rozbił. Fotele z samolotu zabrali mieszkańcy Smoleńska i umeblowali sobie pokoje. Inaczej nie mogło być!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
do przemyślenia
 • do przemyślenia
 • 02.02.2011 04:05

Wypuszczone podwozie -będące znacznie niżej niż skrzydła,również znacząco intensywnie szarpały gałęzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wrak
 • wrak
 • 02.02.2011 03:40

Jedno jest pewne-wrak należało przygotować do transportu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
s.ślimak
 • s.ślimak
 • 25.01.2011 13:43

a gdzie się podziało 96 foteli lotniczych??????? po katastrofie NIC z t.zw. wyposażenia samolotu nie ma !!!!! dlaczego TO wszystko gdzieś wyparowało!!!!!!?????? to daję pod rozwagę wszelakim niedowiarkom . twierdzącym , że zamach wymyślają idioci pisowscy!!!!!!!!!!!!!p.s. i jeszcze jeden kamyczek do przemyśleń: dlaczego zachowały się prawie w całości częsci ogona samolotu z silnikami , a brak części centralnej i przedniej a raczej jest rozsypana w drobny maczek............

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grześ
 • Grześ
 • 17.01.2011 10:54

Wyjaśnienia katastrof samolotowych trwają latami (wystarczy obejrzeć dokument: "katastrofy w przestworzach") , a tu widzę naciski na niezrozumiały pośpiech. Jedno jest pewne - kabina pilotów ma okno przez które widać co się dzieje z pogodą , a tego dnia nie było widać nic i jak pilot nie wie co zrobić wyjmuje instrukcję i działa zgodnie z tym co napisane , a nie słucha pijanych rozkazów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Peel
 • Jerzy Peel
 • 15.01.2011 10:41

To czego jesteśmy teraz świadkami to gra. Przerwany urlop udawane oburzenie . Gra skirowana do mało inteligentnych ludzi. Zarówno Niemcy jak i Rosjanie nigdy nie uważali nas za równych sobie lecz coś gorszego.Ten raport musiał ukazać się przed innymi podobnymi . Ukierunkował myślenie światowej opinii publicznej. Cieszy mnie poziom wypowiedzi które czytam . Dziękuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Peel
 • Jerzy Peel
 • 15.01.2011 10:33

I mamy kolejnych prześladowców. Niszczona jest nasza godność narodowa,duma i honor. Niema armi , gospodarki. Zawładnięto naszymi umysłami { TVN,GW } zachowujemy się jak ćma , dażymy do samounicestwienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Yoko
 • Yoko
 • 06.01.2011 01:34

Bezbronna Polska, Patriot'ów.Wybita niemal do nogi młoda generalicja.POzostaje tylko ..dzida bojowa

Dzida bojowa składa się z ; przeddzidzia, śróddzidzia i zadzidzia!
Przeddzidzie dzidy bojowej składa się z przedprzeddzidzia, z śródprzeddzidzia oraz zaprzeddzidzia!
Śródddzidzie dzidy bojowej zbudowane jest.......
Na zadzidzie dzidy bojowej składają się.....
A mistrzowie potrafili te idiotyzmy recytowac długie minuty bez pomyłki.
Zwycięzca kasował niezłą pulę piw, wypijana w końcówce tygodnia.
Takie rozważania robiliśmy w trakcie cotygodniowych, ośmiogodzinnych zajęciach w ramach tzw studium wojskowego, aby zabić czas na wielogodzinnych zajęciach prowadzonych przez tzw kretynoogólnowojskowych czyli kpt, mjr i innych płk tzw lwp!
Dzisiaj obserwując rozwałkę polskich sił zbrojnych przez Klicha, skutki katastrof Casy i smoleńskiej, gdzie straciliśmy kwiat młodych, wyszkolonych juz przy [pomocy nato generasłów ze strachem muszę skonstatować, że POzostała już li tylko dzida bojowa!
A więc nadzieja, że w razie ataku Rosji pomocy wojskowej udzielić nam może już tylko ...Gabon!
A żałosna dykteryjka gajowego o polowaniu z którą zwrócił się dzisiaj do O'bamy tylko dopełnia tej reszty!
Strach się bać, jak dokumentna rozwałkę zrobiła ekipa Tuska w naszym i tak skromnym systemie obronnym! Czy macie podobne zdanie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla autora 5* za odwagę cytowania na W24 tak niepopularnego tu "Naszego Dziennika".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Yoko Łono, na filmie nagranym komórką po katastrofie słychać strzały.
Grzegorz_B, musisz zrozumieć, że zmylenie załogi musiało wystąpić na poziomie wszystkich źródeł informacji
(komunikaty kontrolera lotu, wskazania odbiorników samolotu dotyczące systemu NDB, wskazania GPS), ponieważ, gdyby choć jedno różniło się od pozostałych, zaalarmowałoby to załogę. Gdyby choć jedno z tych źródeł działało prawidłowo spowodowałoby to, że piloci by zorientowali się w położeniu samolotu. http://smolensk-2010.pl/2010-12-15-prezentacja-przedstawiona-podczas-wysluchania-w-brukseli-7-12-2010.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.