Facebook Google+ Twitter

Tu Bydgoszcz. Biesiada czytelnicza ze zwierzętami w roli głównej

16 marca w MCK odbyła się kolejna edycja biesiad czytelniczych.Gościem Jolanty Niwińskiej była Dorota Sumińska lekarz weterynarii, autorka programów telewizyjnych, radiowych, autorka poradników i książek poświęconych nie tylko czworonogom.

Bydgoskie Biesiady Czytelnicze z udziałem Doroty Sumińskiej / Fot. Paulina Niwińska-BasińskaKsiążek Doroty Sumińskiej reklamować właściwie nie trzeba.Tytuły, Zwykłe niezwykłe życie, Szczęśliwy kot, Do serca przytul psa, Wierzę w Jeże,Autobiografia na czterech łapach,czyli historia jednej rodziny oraz psów,kotów, koni, żółwi,węży...i ich krewnych, czytelnicy znają od wielu lat. Biją rekordy popularności. Co tu mówić? Taką literaturę po prostu się czyta.To książki mądre, fascynujące, wzruszające, z dużym nośnikiem dydaktycznym. Autorka od lat uwrażliwia na potrzeby słabszych istnień, uczy, jak mądrze kochać zwierzęta.
Biesiada była okazją, by posłuchać fragmentów książek Doroty Sumińskiej, jak i porozmawiać z samą autorką.Z entuzjazmem opowiadała o swoim życiu i twórczości. Bezpośrednia, charyzmatyczna, serdeczna szybko zdobyła sympatię i otwartość uczestników. Niebanalne poczucie humoru spowodowało wiele śmiechu i radości.
Na co dzień jest weterynarzem i mieszka z gromadką pupili. Dziesięć kotów, osiem psów, po trudach, jakie zaoferował im los, znalazło spokojną przystań na skraju puszczy kampinoskiej.

Dom właścicielki, która - niczym św. Franciszek w spódnicy - patronuje światu zwierzęcemu, emanuje miłością, spokojem, zrozumieniem, a przede wszystkim szacunkiem należnym każdej żyjącej istocie.


Idee te przenikają książki Doroty Sumińskiej,o czym mieliśmy się szansę przekonać, słuchając wybranych fragmentów, do odczytania których przyjęły zaproszenie:p.Urszula Guźlecka TVP, p. Ewa Dąbska-radio PiK, p.Alina Rzepecka poetka, jak i uczniowie bydgoskich szkół.
Biesiadę tradycyjnie zakończyły autografy i pamiątkowe zdjęcia. Istniejącą półkę bookcrossingową w MCK zapełniliśmy literaturą. Przyniesione przez uczestników biesiady dary w postaci maskotek, ręczników, karmy,drobnych datków zostały przekazane na ręce pracownika bydgoskiego schroniska dla zwierząt.
Oczywiście, nie zabrakło i muzyki. Danka Szymańska, uczennica VI LO, swoim głosem oczarowała zgromadzoną publiczność. W jej wykonaniu usłyszeliśmy, m.in.piosenki repertuaru Krystyny Prońko, Ewy Bem, Kabaretu Starszych Panów.
Spotkanie należało zdecydowanie do udanych. Kto nie był, niech żałuje! ;-)
To była rzecz niezwykła poznać autorkę książek, która swoim życiem daje świadectwo ich autentyczności.

Dziękuję wszystkim obecnym na biesiadzie miłośnikom literatury. To za Państwa sprawą prawdy zawarte w książkach ożywają i literackie piękno przenika do naszego świata.

ZAPRASZAM NA FOTORELACJĘ.

http://bydgoszcz.gra.fm/fotorelacje/9219/spotkanie-z-dorota-suminska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.