Facebook Google+ Twitter

"Tu jesteśmy" czyli witaj Ziemio i dzień dobry Wszechświecie

Najnowsza książka Aleksandry i Daniela Mizielińskich to prawdziwa gratka dla młodych naukowców. Przekładając kolejne kartki, mamy szansę odbyć podróż po tajemniczych zakątkach Wszechświata.

"Tu jesteśmy" to niezwykła opowieść o Wszechświecie i o tym, jakie miejsce zajmuje w nim człowiek. Już od pierwszej strony autorzy przenoszą czytelnika w tajemnice kosmosu i pokazują, jak mikroskopijni jesteśmy wobec potęgi Układu Słonecznego.

Aleksandra i Daniel Mizielińscy "podają" naukową wiedzę w ciekawy i niebanalny sposób, dostosowując ją do najmłodszych, którzy z pomocą rodziców albo też sami, mogą zwiedzać niedostępne dla nich miejsca. Proponują np. spacer - zabawę w teatrzyk, w którym główną rolę odegra mandarynka - Jowisz, śliwka - Saturn, orzechy laskowe, czyli Neptun i Uran, ziarnka grochu - Ziemia i Wenus oraz ziarna kaszy - Mars, Merkury i Pluton. W ten sposób uzmysławiają młodym czytelnikom, w jak dużej odległości od siebie leżą poszczególne planety. Dokładnie podają, jak daleko od siebie należy umieścić w ogrodzie poszczególnych "aktorów", by zbudować własny układ kosmiczny!

Mizielińscy jako artyści wszechstronni, zajmujący się projektowaniem książek, stron internetowych, krojów pism oraz koszulek, stawiają w swoim wspólnym dziele na przekaz i jego atrakcyjność. W książce znajdziemy informacje o kosmicznym radiu, sondach kosmicznych czy grawitacji. Zawitamy też do międzynarodowej stacji kosmicznej i dowiemy się, co dzieje się z ludzkim ciałem w warunkach mikrograwitacji. Otrzymamy także odpowiedź na pytanie, czy na stacji mogą rosnąc rośliny i jak zachowują się zwierzęta.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Na pewno ciekawe Gabrysiu ale kiedy be,dziemy mogli to przezyc na zywo ? . Brawo dobra lektura i bardzo interesuja,ca. Dzie,ki. Pozdrawiam.cie, serdecznie.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wobec układu ............... a dalej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.