Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25911 miejsce

Tu najpiękniej kwitną azalie i rododendrony a rządzą... kobiety

Z Moniką Szymanowską, dyrektor hotelu Villa Kosmowski w Szczawnie-Zdroju rozmawiam o realizacji marzeń, karierze, trudach zawodu, pasji oraz… zniżce dla czytelników W24.

 / Fot. Fot. M. Bachorski-RudnickiSzczawno-Zdrój to malutkie miasto w południowo-zachodniej Polsce, na Dolnym Śląsku, położone w Sudetach Środkowych. Niektórzy mówią, że miasto stanowi przedmieście Wałbrzycha, gdyż uzdrowisko sąsiaduje z trzema jego dzielnicami.

Gdy odwiedza się to miejsce to ma się wrażenie, że czas się zatrzymał. Zewsząd otacza nas pięknie zachowana dziewiętnastowieczna zabudowa, czas płynie, jakby wolniej a oczami duszy widzi się dawnych kuracjuszy przechadzających się pośród parków o unikatowej roślinności.

W samym centrum, przy głównym deptaku spacerowym obok Domu Zdrojowego, naprzeciw Teatru, Pijalni Wód Mineralnych i Hali Spacerowej stoi okazały hotel. Dawny Goldene Sonne następnie przemianowany na Zur Sonne, później Rivendell, a obecnie Villa Kosmowski, gdzie administruje oczywiście kobieta-Monika Szymanowska. Bo, jak zdążyłem się zorientować, mężczyzną na tzw. "stanowisku" w mieście jest tylko burmistrz. Miastem i wszystkimi znaczącymi obiektami zarządzają kobiety.

 / Fot. Fot. M. Bachorski-RudnickiMarek Bachorski-Rudnicki:-Pani dyrektor, czy to prawda, że w Szczawnie-Zdrój rządzą kobiety?
Monika Szymanowska
:-Tak (śmiech), chyba można tak powiedzieć.

O mieście mówi się, że jest magiczne. Spokój, relaks i pewna osobliwa atmosfera, która skłania do tego, aby zatrzymać się i poddać rozmyślaniom. W dodatku klimat podgórski, łagodny i orzeźwiający pobudza zmysły i pozwala się wspaniale odprężyć.

Czytaj także: Wywiad z autorką niesamowitej rzeźbyCzytaj dalej----------------->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Polecę to miejsce znajomym, którzy w lato wybierają się w te okolice.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.