Facebook Google+ Twitter

Tu żyje się najlepiej w Małopolsce – Myślenice na podium

Myślenice zdobywają kolejne laury. Tym razem na arenie wojewódzkiej. Drugie miejsce zaraz za Krynicą Zdrój - to kolejny awans względem poprzedniego roku w rankingu Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji.

M. Kęsek (od prawej) dyrektor UMiG Myslenice podczas gali nagrodzonych / Fot. P. SzewczykW cząstkowej klasyfikacji Myślenice uplasowały się na trzeciej pozycji w kategorii dochodów na jednego mieszkańca i czwartej w wydatkach inwestycyjnych. Dziewiąta lokata przypadła miastu w kategorii ilości środków europejskich pozyskanych na jednego mieszkańca.

Ideą Rankingu Gmin Małopolski jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego w Małopolsce. Brano pod uwagę m.in. wydatki inwestycyjne, wydatki na administracje publiczną, wyniki egzaminów, saldo migracji, liczbę czytelników bibliotek publicznych czy ilość udzielonych noclegów. Łącznie pod ocenę poddano 179 gmin. Zaraz za Myślenicami uplasowały się kolejno Siepraw, Muszyna i Zakopane.

Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się 10 października 2013 r., podczas Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski. Na gali Myślenice reprezentował Mieczysław Kęsek, dyrektor Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

To już drugie tak istotne wyróżnienie dla Myślenic w tym miesiącu. Poprzednim było pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu podsumowującym wydatki samorządów na infrastrukturę techniczną w kategorii miast powiatowych na lata 2010 - 2012

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.