Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

861 miejsce

Tuber z nowa płytą - "Out Of The Blue" [audio]

Grecka formacja Tuber oddaje słuchaczom swoje najnowsze dzieło "Out Of The Blue". Muzyka instrumentalna wyrastająca z tradycji stoner i desert rocka, bardzo klimatyczna, niczym ilustracja do filmowych obrazów.

Tuber - 'Out Of The Blue' (LP 2017), wyd. NEDA; okładka (przód). zrzut z ekranu YT https://www.youtube.com/watch?v=-iyN3fqFe_8 / Fot. screenshot by Pawel Jankowski (YT)Słoneczna Grecja to jeden z silniejszych bastionów stoner i desert rocka. Oprócz takich tuzów jak 1000mods, Nightstalker, czy Planet of Zeus, warto zwrócić uwagę na znakomitość pod nazwą Tuber.

Poprzednie wydawnictwa fonograficzne Greków wzbudziły żywe i rosnące zainteresowanie. Instrumentalne granie z post rockowym zacięciem i umiłowaniem desert rocka, oddawało zmysłom słuchaczy szeroko zakreślone muzyczne pejzaże. Mało komu udało się tak umiejętnie rozszerzyć definicję stoner rocka jak Grekom z Tuber. Oczywiście nie uniknie się skojarzeń z Kyuss lub Yawning Man (przynajmniej z niektórych okresów aktywności), ale nie ma w tym przewiny niepoprawnego imitatorstwa.

"Out Of The Blue" jest kontynuacją hipnotycznych, znaczonych psychodelią muzycznych podróży. Nastrój budowany gitarowym frazowaniem skrzy swoim majestatem i prowadzony równolegle do osi konstrukcyjnej utworu, niby konkuruje z sekcją rytmiczną. Daje się wychwycić odrobina fascynacji i zainteresowania w dronowaniu przestrzeni, ale tylko odrobina. Sugestywny efekt muzyki tła przywodzi na myśl ambient, z umiejętnie kładzionymi plamami barw dźwięku na sztalugach uginających się od artystycznych emocji i uczuć.

Poniżej audioclip z tytułowym utworem z nowej płyty Tuber.

Tuber - "Out Of The Blue"

1. Out Of The Blue 07:06
2. Russian 05:39
3. Cat Class 06:47
4. Noman 08:14
5. Moon Rabbit 06:30
6. Luckily Dead 07:23

muzycy:

Yannis Gerostathos - gitara
Yannis Artzoglou - gitara, instrumenty klawiszowe
Paris Fragkos - gitara basowa
Nikos Gerostathos - perkusja

wydane 31 maj 2017
produkcja Paris Fragkos i Tuber w Flow Recordings, Serres, Grecja
wytwórnia NEDA Records

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.