Facebook Google+ Twitter

Tulipanowa gala dla weteranów w Kanadzie

Royal Canadian Legion, kanadyjskie zrzeszenie kombatantów, powołało specjalną fundację na rzecz powrotu żołnierzy do normalnego życia. Wśród bezpośrednich organizatorów tej inicjatywy jest dyrektor ds. łączności Ben Bogusław Nizio, o którym Kanadyjczycy mówią "Polish freedom fighter" - polski bojownik o wolność.

W eleganckich salach Sheraton Vancouver Wall Centre, Kolumbia Brytyjska, Kanada, 23 kwietnia odbył się dobroczynny bal na rzecz zbierania funduszy na budowę domu tranzytowego i realizację programu adaptacyjnego dla weteranów pokojowych misji. Służba wojskowa dla żołnierzy i ich rodzin wiąże się z wielkim stresem i jego negatywnymi efektami. W ramach Royal Canadian Legion (oddział BC/Yukon) - kanadyjskiego zrzeszenia kombatantów, powołano specjalną fundację dla usprawnienia procesu leczenia niewidocznych ran i powrotu po wojskowej służbie do normalnego życia w społeczeństwie.

Szczególną okazją dla tego przedsięwzięcia jest zbliżająca się 65. rocznica zakończenia II wojny światowej oraz wyzwolenia Holandii, gdzie kanadyjskie i polskie wojska odegrały szczególną rolę. Holendrem z pochodzenia jest były premier Kolumbii Brytyjskiej Bill Vander Zalm, który prowadził aukcję na ten wzniosły cel i jest znany ze swego kwiatowego hobby. Holandia kojarzy się z tulipanami - dlatego ten wieczór nazwano "Tulip Gala", tulipanową galą.

Wśród bezpośrednich organizatorów tej inicjatywy, z ramienia BC/Yukon Legion, jest dyrektor d/s łączności Ben Bogusław Nizio, o którym Kanadyjczycy mówią "Polish freedom fighter" (polski bojownik o wolność), w Stowarzyszeniu Polskich Kombatantów - porucznik oddziału "Chrobry II" w Powstaniu Warszawskim. Wśród wielu uczestników tego wieczoru byli między innymi Senator Larry W. Campbell z senackiej Komisji Administracyjno - Budżetowej, Prezydent miasta Vancouver Gregor Robertson, jak również konsul RP w Vancouver Piotr Kopeć oraz grono osób wspierających Stowarzyszenie Polskich Kombatantów.

Fotoreportaż ilustrujący to wydarzenie:
picasaweb

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tulipanowa Gala bardzo udana.
Widzę, że stworzony został
bardzo uroczysty nastrój...
Ale i dobrej zabawy na imprezie nie zabrakło.
Strasznie dużo osób zawitało,
nawet "Królowa" świetnie się bawiła.))

Pozdrawiam serdecznie.!))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.