Facebook Google+ Twitter

Tulipanowa gala dla weteranów w Kanadzie

Royal Canadian Legion, kanadyjskie zrzeszenie kombatantów, powołało specjalną fundację na rzecz powrotu żołnierzy do normalnego życia. Wśród bezpośrednich organizatorów tej inicjatywy jest dyrektor ds. łączności Ben Bogusław Nizio, o którym Kanadyjczycy mówią "Polish freedom fighter" - polski bojownik o wolność.

W eleganckich salach Sheraton Vancouver Wall Centre, Kolumbia Brytyjska, Kanada, 23 kwietnia odbył się dobroczynny bal na rzecz zbierania funduszy na budowę domu tranzytowego i realizację programu adaptacyjnego dla weteranów pokojowych misji. Służba wojskowa dla żołnierzy i ich rodzin wiąże się z wielkim stresem i jego negatywnymi efektami. W ramach Royal Canadian Legion (oddział BC/Yukon) - kanadyjskiego zrzeszenia kombatantów, powołano specjalną fundację dla usprawnienia procesu leczenia niewidocznych ran i powrotu po wojskowej służbie do normalnego życia w społeczeństwie.

Szczególną okazją dla tego przedsięwzięcia jest zbliżająca się 65. rocznica zakończenia II wojny światowej oraz wyzwolenia Holandii, gdzie kanadyjskie i polskie wojska odegrały szczególną rolę. Holendrem z pochodzenia jest były premier Kolumbii Brytyjskiej Bill Vander Zalm, który prowadził aukcję na ten wzniosły cel i jest znany ze swego kwiatowego hobby. Holandia kojarzy się z tulipanami - dlatego ten wieczór nazwano "Tulip Gala", tulipanową galą.

Wśród bezpośrednich organizatorów tej inicjatywy, z ramienia BC/Yukon Legion, jest dyrektor d/s łączności Ben Bogusław Nizio, o którym Kanadyjczycy mówią "Polish freedom fighter" (polski bojownik o wolność), w Stowarzyszeniu Polskich Kombatantów - porucznik oddziału "Chrobry II" w Powstaniu Warszawskim. Wśród wielu uczestników tego wieczoru byli między innymi Senator Larry W. Campbell z senackiej Komisji Administracyjno - Budżetowej, Prezydent miasta Vancouver Gregor Robertson, jak również konsul RP w Vancouver Piotr Kopeć oraz grono osób wspierających Stowarzyszenie Polskich Kombatantów.

Fotoreportaż ilustrujący to wydarzenie:
picasaweb

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tulipanowa Gala bardzo udana.
Widzę, że stworzony został
bardzo uroczysty nastrój...
Ale i dobrej zabawy na imprezie nie zabrakło.
Strasznie dużo osób zawitało,
nawet "Królowa" świetnie się bawiła.))

Pozdrawiam serdecznie.!))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.