Facebook Google+ Twitter

"Tulla" Güntera Grassa na deskach Pilskiego Domu Kultury

"Tulla" to imię głównej bohaterki monodramu Güntera Grassa, który można było zobaczyć w ubiegłą sobotę w Pile. W roli tytułowej wystąpiła aktorka Teatru "Stacja Szamocin" Ida Bocian.

Po prostu "Tulla", czyli Ida Bocian. / Fot. Miroslaw BocianNa zaproszenie "Teatru Wirtualnego" działającego w Pilskim Domu Kultury, w sobotę 22 września na deskach PDK wystąpiła aktorka Teatru "Stacji Szamocin" – Ida Bocian. Tym razem Ida Bocian przedstawiła "Tullę" wg. Güntera Grassa – w jej własnej adaptacji i koncepcji artystycznej. Nad całym przedsięwzięciem opiekę reżyserską sprawowała Magdalena Płaneta, a oprawą choreograficzną zajęła się – Anna Wyrzykowska.

Ida Bocian w "Tulli" Güntera Grassa. / Fot. Mirosław Bocian"Tulla" w wykonaniu Idy Bocian spotkała się z gorącym przyjęciem publiczności, która doceniła zaangażowanie, kreatywność i pasję aktorki. Warto wspomnieć o tym, że Ida Bocian swoją karierę zaczynała właśnie w "Teatrze Wirtualnym" pod opieką reżyserską Eweliny Wyrzykowskiej, która do dziś prowadzi zajęcia z młodzieżą, organizując niezapomniane przedstawienia, spektakle czy uliczne happeningi.

Ida Bocian w "Tulli" Güntera Grassa. / Fot. Mirosław BocianIda Bocian w "Tulli" Güntera Grassa. / Fot. Mirosław BocianIda Bocian, jest absolwentką kierunku Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Do Piły zawitała z powodu… kursu księgowych, w którym uczestniczy. I tu postanowiła zagrać kilka przedstawień ”Tulli”, o wystawienia której myślała od kilkunastu lat. Naprawdę warto było zobaczyć tak niezwykłe przedstawienia, a wszystkich, którzy nie zdążyli, a chcieliby jeszcze podziwiać talent Idy Bocian, zapraszamy do obejrzenia spektakli Teatru "Stacji Szamocin", w których aktorka występuje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

+ treściwie i na temat

Komentarz został ukrytyrozwiń

+;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Za Grassa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.