Facebook Google+ Twitter

Tunezyjscy handlarze czyli wszystkie chwyty dozwolone

Zakupy u Tunezyjczyka to prawdziwa walka - kto ulegnie za mniejszą sumę dinarów? Berberyjskie srebro za 60 dinarów można zakupić za ok. 10. Polska bandita! Za darmo umarło! Te zwroty prawdziwy tunezyjski handlarz musi znać...

 / Fot. Beata Zdyb/CC BY-SA 3.0Arabski handel nie ma reguł. Na bazarach żaden produkt nie ma ceny. Zakupy u Tunezyjczyka to prawdziwa walka - kto ulegnie za mniejszą sumę Dinarów? Chodząc po uliczkach Mediny w Tunisie prawie wszędzie słychać było polskie zabawne zwroty zapraszające do targowania. Niektórzy potrafili normalnie rozmawiać po polsku i rozumieli wszystkie powiedzonka.

Dobry handlowiec w Medinie to poliglota na zawołanie. To także znawca narodowości po spojrzeniu. Widząc plecak zawieszony na przodzie i marsz na rympał w tłum Tunisu, wiedział że idzie Polonia. Tunezyjscy handlarze także wiedzą, że to Polak po niecałych 5 min targowania się. Berberyjskie srebro z 60 dinarów można zakupić za ok. 10. I to właśnie wtedy handlarze nas rozpoznają. Wiedzą że to my. Polska bandita! Za darmo umarło! Te zwroty prawdziwy tunezyjski handlarz musi znać. Musi też znać się na monetach euro.

W Sousse młody Arab poprosił mnie czy mogę zamienić 2 euro, które znalazł na 2 dinary. Po obejrzeniu tej monety bliżej, chciał już tylko dinara. Wiadomo, że wszędzie trzeba uważać na handlarzy, szczególnie w krajach gdzie podróbka to biznes. W Tunezji jest to widocznie zabawne. Podobnie jak napis na tych 2 euro: "Republiqe de Osterreich". Beslema!

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czasami to zabawne przechodzi w szok. Mój znajomy chciał zażartować i sprzedać własną żonę. Gdyby nie pomoc, wróciłby bez żony. Skończyło się rozwodem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.