Facebook Google+ Twitter

TURANDOT ostatni raz w tym sezonie.

Największe, najefektowniejsze i zarazem najtrudniejsze (dla wykonawców!) dzieło Giacomo Pucciniego, opera, która widzowi i słuchaczowi nie pozostawia wyboru: tylko wielkie emocje i jeszcze większy zachwyt!

TURANDOT ostatni raz w tym sezonie. Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na spektakle! / Fot. Teatr Wielki w ŁodziTURANDOT ostatni raz w tym sezonie. Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na spektakle!

16.12, piątek, 18:30
17.12, sobota, 18:30
18.12, niedziela, 17:00

Choć bezpośrednim pierwowzorem dla libretta opery TURANDOT była sztuka Carla Gozziego, nie można jednak pominąć jej romantycznego tłumaczenia Fryderyka Schillera, który swoim przekładem wprowadził wątek chińskiej księżniczki do kultury Zachodu. Dzisiaj jednak to dzięki operze Giacomo Pucciniego historia ta na stałe weszła na sceny teatralne. Mimo, iż śmierć kompozytora nie pozwoliła mu ukończyć tej opery, to TURANDOT jest dziełem artystycznie skończonym. Historia tytułowej „krwawej” księżniczki chińskiej dała Pucciniemu asumpt do skomponowania dzieła monumentalnego, z rozbudowanymi scenami chóralnymi i karkołomnymi partiami solistycznymi. Orient zaś ze swoją egzotyką – wielka fascynacja kompozytora – efektownie zaistniał w muzyce niebanalną stylizacją mieniącą się wielością barw w instrumentacji. Puccini umiał przepoić fantastykę libretta głęboką prawdą życiową i uczuciem. Do swojej kompozycji wykorzystał także oryginalne melodie chińskie i instrumentarium, oddając w muzyce egzotyczny koloryt. I chociaż TURANDOT nie jest operą akcji, to w charakterystyce postaci i stopniowaniu muzycznego napięcia osiąga w niej Puccini mistrzostwo.

Spektakl pod kierownictwem muzycznym Antoniego Wita i w inscenizacji Adolfa Weltschka oraz Małgorzaty Zwolińskiej

Bilety: normalne 32-55 zł, ulgowe 27-45 zł
do nabycia na stronie: http://www.operalodz.com/ lub www.bilety24.pl
dzięki aplikacjom mobilnym do pobrania ze strony www.operalodz.com
w kasie Teatru - tel. 42 633 77 77.

kompozytor: Giacomo Puccini
autor libretta: Giuseppe Adami i Renato Simoni na podstawie sztuki "Turandot" Carla Gozziego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.