Facebook Google+ Twitter

"TurBiKon" Grzegorza Turnaua w Filharmonii Łódzkiej

Już 23 lutego w Filharmonii Łódzkiej o godz. 17 wystąpi Grzegorz Turnau. Muzyk zaprezentuje się w wyjątkowym koncertowym projekcie pt. "TurBiKon". Nie zabraknie wielkich przebojów muzyka jak: "Między ciszą a ciszą" czy "Bracka".

Grzegorz Turnau / Fot. Rafał NowakowskiW realizacji projektu Grzegorza Turnaua wspierają znani i cenieni muzycy jazzowi: perkusista Cezary Konrad i basista Robert Kubiszyn. O klasie muzyków świadczą liczne zdobyte przez nich nagrody. Cezary Konrad w roku 2006 i 2007 otrzymał m.in. wyróżnienie dla Najlepszego Muzyka Perkusyjnego w kategorii: Perkusista Jazz, Latin, Funk (wg czytelników "Top Drummer"). Robert Kubiszyn natomiast Fryderyka za najlepszy debiut fonograficzny w muzyce jazzowej w roku 2011.

Trio zaprezentuje ponad 20 kompozycji z niemal wszystkich płyt artysty z niemal 20 lat kariery artysty, w oryginalnych jazzujących aranżacjach.

Zespół zagra m.in. piosenkę "Pianista i ja" z pierwszej solowej płyty Turnaua pt. "Naprawdę nie dzieje się nic", utwór "Dobrani do pary" z ostatniego albumu studyjnego "Fabryka klamek" z 2010 r. Oczywiście nie zabraknie wielkich przebojów jak: "Naprawdę nie dzieje się nic", "Między ciszą a ciszą", "Bracka". Niespodzianką dla publiczności będą dwa covery: "Seven days" z repertuaru Stinga oraz "My Valentine" Paula McCartneya.

Popularność Grzegorza Turnaua to prawdziwy fenomen. Uprawia on bowiem niezmiernie trudny gatunek muzyczny, a mimo to od wielu lat przyciąga słuchaczy, którym nieobce są inne rodzaje muzyki.

TurBiKon występuje dość rzadko. Tym bardziej jego występ będzie wielką gratką dla fanów Grzegorza Turnaua.

Ceny biletów: 120 PLN, 100 PLN.

Miejsce koncertu:
Sala Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina
ul. Narutowicza 20/22
90-135 Łódź

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Wiadomości24.pl będą miały dla naszych czytelników specjalny prezent w postaci biletów na ten koncert. Szczegóły już wkrótce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.