Facebook Google+ Twitter

Turcja. Czy odkryto część krzyża Jezusa Chrystusa? [wideo]

W Sinop archeolodzy z Turcji odkryli w zabytkowym kościele kamienną szkatułę, a w niej, jak przypuszczają, fragment krzyża, na którym ukrzyżowano Jezusa. Znalezisko zostanie poddane badaniom wraz z innymi relikwiami ze skrzyni.

Dr Gülgün Köroğlu przy znalezisku fragmentu krzyża w świątyni / Fot. screen Jak podaje legenda, matka cesarza Konstantyna, Helena Augustus w roku 325 pojechała do Jerozolimy, by dowiedzieć się jak najwięcej o ukrzyżowaniu Jezusa. Pragnęła odnaleźć krzyż. Znalazła dzięki wskazówkom pewnego Żyda, ale aż trzy.

Nie można było ustalić, który jest prawdziwy. W tym celu zdano się na znak Boży. Przyniesiono martwą dziewczynkę i kiedy ułożono ją koło jednego z nich, nagle ożyła. W ten sposób odkryto, który krzyż był prawdziwy. Według innej wersji cesarzowa otrzymała objawienie, inna jeszcze zawiera przekaz, że krzyż udało się zidentyfikować dzięki tabliczce z imieniem skazańca, tzw. "titulusowi".

Krzyż podzielono na fragmenty i przesłano do do trzech wielkich stolic religijnych: część została w Jerozolimie, inne wysłano m.in. do Rzymu i Konstantynopola (Istambuł). Poszukiwania archeologiczne wszczęto w XIX w. Francuski archeolog Charles Rohault de Fleury wówczas twierdził, że ogromna część fragmentów krzyża, na którym zamęczono Jezusa, wciąż pozostaje nieodkryta.

Obecnie największe fragmenty krzyża Jezusa znajdują się w kościele św. Goduli w Brukseli, w bazylice Santa Croce w Rzymie oraz w katedrze Notre Dame w Paryżu. W Polsce cząstki relikwii posiada m.in. Sanktuarium Krzyża Świętego na Łysej Górze w Górach Świętokrzyskich oraz Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Katowicach.

Do poszukiwań części krzyża pozostałych w Turcji przystąpili w XXI wieku tureccy archeolodzy. Przeszukali zbudowany 1350 lat temu kościół Balatlar, mieszczący się na obszarze 3062 m² w tureckim mieście Sinop nad Morzem Czarnym, gdyż byli przekonani, że tam znajdowały się relikwie, związane ze śmiercią Jezusa Chrystusa. Na terenie tej byłej świątyni badania archeologiczne prowadzone są od czterech lat.

Gazeta Hurriyet Daily News podaje, że poszukiwania zostały uwieńczone sukcesem. Archeolodzy twierdzą, że znaleźli fragment krzyża Jezusa. Profesor Gülgün Koroglu, który kierował pracami archeologicznymi, gazecie zakomunikował: "Jestem przekonany, że to fragment krzyża na którym uśmiercono Jezusa". Fragment krzyża znajdował się w kamiennej skrzyni, na jakiej wyryty został znak krzyża, wraz z innymi z cennymi relikwiami. Spoczywała pod ziemią w ruinach kościoła z VII w. n. e. Badaniom laboratoryjnym poddana zostanie cała zawartość szkatuły.

Znalezisko, prawdopodobnie fragment krzyża Chrystusa, wysłano jednak do laboratorium, by testy potwierdziły jego autentyczność. Burmistrz Sinop wyraża radość, że odkrycie archeologicznie przyniesie miastu sławę. Kościół Balatlar już teraz słynie z obfitości niezwykłych archeologicznych znalezisk. W jego pobliżu odkryto już wcześniej pozostałości starożytnej rzymskiej łaźni i ponad tysiąc ludzkich szkieletów.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Krzyż uznano przez wyznawców chrześcijan jako symbol.
Nie będę się rozpisywał o krzyżu i czy to był krzyż o tym historycy podali nam wyczerpującą prawdę. I to mi powinno wystarczyć do moich przekonań w co zostali w plątane narody świata wyznający tą legendarną wesołą nowinę,którą Paweł każe się pocieszać jedni drugich. " I tym pocieszajcie jedni drugich". Ja przestałem się pocieszać bajeczną nowiną, bo przestałem być dzieckiem I życie żąda o dennie prawdy a nie ubarwionych opowieści.Jedno tylko nie mogę zrozumieć któremu Bogu zależało, żeby tak otumanić wiarami, by człowiek nie potrafił się wyzwolić i to przez całe wieki odkąd ta epopeja powstała . A był to Ogród Eden.
Dlatego ten naród który powinien się odznaczać symbolem dobrych uczynków, a najwięcej gorliwą miłością nawet do nieprzyjaciół swoich, porzucił dobre uczynki ujarzmił się relikwiami i wyszła z tego Wieża Babel. I ten Bóg o którym Jezus nam powiedział ,że jest Bogiem i władcą tego świata Szatan nakarmił swoje narody przeróżnymi wiarami podniecił ascezą nienawiści, i oddajemy cześć zmarłym ludziom którzy się w proch rozsypują. A z relikwii Krzyża można by zbudować flotę jaką posiadali rzymianie.

Nie jestem w plątany w żadną wiarę czy, religię. Jestem ochrzczony tym duchem którego Chrześcijanie nazywają Świętym? Jest żywy bo mówi rożnymi językami nie mam problemu z nim , niema objawów jakbym popi ł młodego wina" Lub jak Jezus objawił się jak szalony tak rodzina jego uznała.Tylko nie mogę poznać, który bóg tak hojnie udzielał tego ducha Świętego,że A,Paweł musiał pouczać "że kto mówi językami obcymi niech mówi sobie i Bogu bo go nikt nie zrozumie". I ten Duch dał mi poznać kim są te dwie księgi kto je nam dał i przez jakiego ducha były natchnione.

Posiadam spis obłędu umysłów ludzkich Napletków butelek mleka którym Maria Karmiła Małego Jezusa. Nawet król Krzywousty też posiadał, które to relikwie i tą butelkę z mleczkiem ofiarował, z swoją żoną Salome Klasztorowi w Zwiefalten nad Dunajem.
I tak uśpieni wszyscy podążamy do bram cmentarnych za którymi zakończymy to nieświadome nasze życie. I dzięki Mojemu Duchowi który mnie ochrania bo powinienem krocie razy nie żyć ,a żyje i objawił mi, że człowiek nie odpowiada za problemy które jak kryzys nawiedzają ten wszechświat. "Bogiem tego świata jest Szatan tok powiedział Jezus dlaczego Jezusowi nie wierzycie. Tylko żyjecie w obłędzie tego co żadnej korzyści człowiekowi nie przynosi.I dlaczego nie rzucicie tego jarzma jakim jest wiara,a wiara bez uczynków jest martwą". Tak powiedział brat Jezusa Jakub. Który zginą razem z Piotrem w 47 roku z rozkazu Namiestnika Rzymu Aleksandra Tyberiusza, za wszczęcie powstania przeciwko Rzymianom. i nie relikwie tylko historii nam wiedzieć potrzeba ,a ta historia by nas pobudziła do zdrowego myślenia w jaką wiarę, został świat w plątany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.