Turcja: Trzy bramki Grosickiego, asysta Iwańskiego!

Kamil Grosicki zdobył trzy bramki w meczu 23. kolejki Turckell SüperLigii. Sivasspor, w którym występuje popularny "grosik", pokonał 4:2 (1:0) klub Macieja Iwańskiego Manisaspor.

Pierwszą bramkę Polak zdobył z rzutu karnego w 17. minucie. Kolejne trafienia na 2:1 i 3:1 miały miejsca w 61. i 64. minucie. "Grosik" został zmieniony w 82. minucie przez Tomáša Radę. Natomiast w barwach gości od 40. minuty zagrał były gracz Legii Warszawa Maciej Iwański, który zaliczył asystę przy bramce Hüseyina Toka.

Sivasspor Kulübü 4-2 Manisaspor Kulübü
Kamil Grosicki 17 (k), 61, 64, Michael Eneramo 89 - Josh Simpson 53, Hüseyin Tok 75

Żółte kartki: Mehmet Nas - Bülent Cevahir, Jimmy Dixon, Josh Simpson, Ariza Makukula, Hüseyin Tok.

Sivasspor Kulübü zajmuje 15. pozycję w tabeli ligowej, Manisaspor jest 11. Kamil Grosicki ma już 5 bramek w swoim debiutanckim sezonie na boiskach w Turcji.