Facebook Google+ Twitter

Turcja zakazała Twittera. Premier: "Wyrwę go z korzeniami"

W czwartek Turcja zablokowała dostęp do Twittera. Premier Turcji powiedział, że "wyrwie go z korzeniami, tak jak i inne sieci społecznościowe". Na razie jednak Facebook tam działa.

 / Fot. ScreenO zablokowaniu Twittera poinformował Agencję Reutersa jeden z urzędników. "Podjęto działania, aby zablokować dostęp na podstawie decyzji sądu, która miała związek z problemami z zarządzaniem Twitterem" - powiedział.

Użytkownicy, którzy chcieli się zalogować do serwisu, zobaczyli w czwartek komunikat, informujący, że zgodnie z decyzją sądu strona została zablokowana.

Premier Turcji uznał, że "wyrwie z korzeniami" Twittera, tak jak i inne sieci społecznościowe. Na razie jednak Facebook działa w Ankarze - pisze wyborcza.pl. "Obecnie nie podejmujemy żadnych działań w stosunku do innych mediów takich jak Facebook" - zapewniał urzędnik.

Poczynania Turcji nie przeszły bez echa. Odniosła się już do nich Neelie Kroes, unijna komisarz ds. agendy cyfrowej i stwierdziła, że "działania Ankary są tchórzliwe i bezużyteczne".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.