Facebook Google+ Twitter

Tureccy dziennikarze interesują się Polską

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-01-06 11:03

Tureckie gazety i portale internetowe coraz więcej uwagi poświęcają Polsce. Pomimo różnic kulturowych tamtejsi dziennikarze obiektywnie informują swoich czytelników o kraju nad Wisłą, zwyczajach jego mieszkańców i bieżących wydarzeniach w nim zachodzących.

Media tureckie obserwują polskie reakcje na światowy kryzys gospodarczy, stanowiska w sprawie wprowadzenia Euro w naszym kraju i przygotowania do Euro w 2012 roku. Gazety i portale z ogromnym zainteresowaniem relacjonują również spotkania delegacji tureckich w Polsce i mają nadzieję na rozszerzenie współpracy gospodarczej obu krajów.

Barszcz made in Poland

http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=10631053 / Fot. screenW Turcji docenia się polskie tradycje i wybitnych Polaków. "Hurriyet Daily News" opublikował niedawno artykuł o tym, że jesteśmy wyjątkowo przywiązani do tradycji, zwłaszcza do Bożego Narodzenia, którego świętowanie rozpoczynamy już 24 grudnia.

Ania z Istambułu tłumaczy w artykule, że wraz z mężem obchodzi zarówno chrześcijańskie jak i islamskie święta. Autorzy obszernego materiału podkreślają, że kobiety i mężczyźni po kilkudniowych przygotowaniach mogą odetchnąć z ulgą dopiero gdy zobaczą na niebie pierwszą gwiazdkę.

"Zupa z buraków (czerwony barszcz - red.) może być sporym zaskoczeniem dla tych, którzy próbują go po raz pierwszy" - czytamy w "Hurriyet Daily News".

Polański i PKP na celowniku

Tureckie media cytowały w grudniu agencję AFP, która podała sensacyjną informację, że reżyser Roman Polański ma złożyć wniosek do amerykańskiej prokuratury o uchylenie zarzutów wobec niego, aby mógł po 30 latach polecieć do USA. Dziennikarze zauważają, że kontakt seksualny reżysera z nastolatką to jeden z największych skandali Hollywood.

Z kolei "Turkish News Now" ostrzega, że podczas wizyty w Polsce należy uważać "na stacjach i w pociągach. Istnieje poważne ryzyko rozboju".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ Nalezy dodać, że pewnie podłożem tego zainteresowania jest uwielbienie tureckich meżczyzn do polskich kobiet :) Oni doskonale wiedza, że jesteśmy zachwycające ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.