Facebook Google+ Twitter

Türkiye. Życie na Bliskim Wschodzie

Trochę chaotyczne wspomnienia z podróży po Turcji, gdzie pracowałam jako wolontariuszka European Voluntary Service.

widok na góry z Artvin / Fot. Katarzyna R.Przez pewien czas mieszkałam w południowo-wschodniej Turcji. Za mało, żeby poznać ten kraj. Żeby coś naprawdę wiedzieć, należałoby spędzić tam całe życie. Ale na pewno wystarczająco dużo, aby wiedzieć, jak bardzo turystyczna Turcja różni się od prawdziwej Turcji. I jak bardzo prawdziwa Turcja różni się od Europy. Nie chcę tu oceniać ani wartościować żadnego ze światów.

Nie pamiętam, czy w dniu wylotu byłam wsypana. Wylatywałam o 13.40, na lotnisku spotkałyśmy się z K. po 11. Naprawdę, nie wiem, czy się wyspałam - chyba raczej tak, choć często przed wylotem zasypiam z trudem, gdyż jestem podekscytowana podróżą.

Pierwszy raz miałam lecieć lotem rejsowym, a nie czarterowym. Nie miałyśmy biletów, tylko rezerwacje. Nie wiedziałyśmy, czy wszystko będzie dobrze. Nigdy nawet nie byłam w organizacji, która wysyłała mnie do pracy na rzecz organizacji charytatywnych w Gazi Antep. Zdezorientowane, szukałyśmy właściwej hali odlotów, gdyż był to nasz pierwszy start z nowego terminala.
Artvin / Fot. Katarzyna R.
Przy odprawie bagażowej okazało się, że wszystko w porządku. Dostałyśmy karty pokładowe. Mój skrzętnie ugniatany bagaż, z którego w ostatniej chwili pozbywałam się wielu rzeczy, ważył zaledwie 16 kilogramów.

Lot do Istanbulu odbył się bez żadnych problemów. Po trzech godzinach znalazłyśmy się w innym świecie. Już na lotnisku oczywiście odczułyśmy szok kulturowy. Tłum obcojęzycznych ludzi o ciemnej cerze. Mężczyźni pożerający nas wzrokiem, bo jesteśmy blade i nie nosimy hijabów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Chętnie poczytam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będę jeszcze pisać na ten temat, więc i zdjęć będzie więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę, mamy turecki tydzień w wiadomosciach24! :-)

Ciekawy reportaż, szkoda że więcej fotek nie dołączyłaś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.