Turniej ATP w Kitzbühel: Kohlschreiber w finale

Niemiec Philipp Kohlschreiber pokonał Włocha Filippa Volandriego 6:7(8), 6:2, 6:2 w półfinale turnieju kategorii ATP 250, rozgrywanego na kortach ziemnych w austriackim Kitzbühel (pula nagród 410,175 euro).

Pierwszą piłkę meczu zdobył Volandri bekhendem wzdłuż linii, ale to Kohlschreiber objął prowadzenie, wygrywając swoje podanie. Włoch na własne życzenie przegrał drugiego gema, uderzając piłki w siatkę i wyrzucając je poza kort. Rozstawiony w turnieju z numerem jeden Niemiec wygrał trzeciego gema. Pochodzący z Livorno Volandri skrótem z forhendu zdobył piłkę na 30:30. Przy stanie 40:40 Kohlschreiber bekhendem wyrzucił piłkę w aut. Niemiec posłał kolejną piłkę w siatkę, próbując zagrać agresywny, bekhendowy return. W ten sposób Włoch wygrał swojego pierwszego gema w tym meczu.

Niemiec zdobył gema na 4:1, odgrywając kończący, odwrócony forhendowy cross z głębi kortu. Volandri zagrał bekhendowy wolej. Kohlschreiber odpowiedział lobem, który poszybował w aut. Włoch wygrał swojego drugiego gema w tym secie. W siódmym gemie Niemiec minął rywala forhendowym crossem i uzyskał przewagę. Volandri wyrzucił return w aut. Kohlschreiber prowadził 5:2. Wydawało się, że urodzony w Augsburgu 28-latek zdobędzie kolejnego gema i pierwszego seta. Volandri jednak nie dał za wygraną. Doprowadził do wyrównania 6:6. W tie-breaku przy stanie 6:6 Niemiec dwa razy popełnił błąd. Pierwszy set okazał się zwycięski dla Volandriego.

Kohlschreiber niezadowolony ze swojej gry w pierwszej partii, szybko objął prowadzenie 4:0 w drugim secie. Włoch wygrał następnego gema. Niemiec mocnym serwisem wprost na rywala, zapewnił sobie prowadzenie 5:1. Doświadczony, 30-letni Volandri uratował się z opresji przy stanie 15:40, zagrywając skuteczne dropszoty z bekhendu. Niemiec wyrzucił piłkę w aut. Włoch wygrał swój serwis. Kohlschreiber rozpoczął kolejnego gema asem serwisowym i atakującym forhendem. Niemiec zwyciężył w drugim secie