Facebook Google+ Twitter

Turniej Czterech Skoczni. Trzech Polaków w trzecim konkursie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-03 14:05

Trzech Polaków zakwalifikowało się do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Awans wywalczyli Kamil Stoch i Stefan Hula, a kwalifikację miał zapewnioną Adam Małysz. W kwalifkacjach odpadł Krzysztof Miętus.

Szybujący w powietrzu Kamil Stoch uplasował się na 17. pozycji w drugim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. / Fot. PAP/Grzegorz MomotSpośród Polaków z bardzo dobrej strony zaprezentował się Kamil Stoch, który skoczył 127 metrów i w kwalifkacjach zajął trzecie miejsce. Lepsi od niego byli tylko Norweg Anders Jacobsen (131,5 m) oraz Słoweniec Robert Kranjec (130,5).

Stefan Hula zajął 11. miejsce po skoku na odległość 122,5 m. Adam Małysz był w dziesiątce, która nie musiała kwalifikować się. W tym gronie polski skoczek uzyskał siódmą odległość - 122 metry. Dziesięciu najlepszych zawodników Pucharu Świata nie zostało sklasyfikowanych, a najdalej wśród nich skoczył Austriak Gregor Schlierenzauer - 128 metrów.

Pierwsza seria konkursu w Innsbrucku rozpocznie się o godzinie 13.45. Zrezygnowano z systemu KO i zawodnicy skakać będą w tradycyjny sposób - 30 najlepszych przejdzie do drugiej serii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.