Facebook Google+ Twitter

Turniej dla beatboxerów w Jędrzejowie

3 lutego w sali widowiskowej jędrzejowskiego Centrum Kultury, po raz pierwszy w historii miasta odbył się turniej dla beatboxerów pt. „Show Your Beatbox”. Gościem specjalnym był Jakub „Zgas” Żmijowski.

Od lewej: zwycięzca - Michał Janik, Renata Jędrzejak, Arkadiusz Witek, Jakub "Zgas" Żmijowski / Fot. materiały organizatoraDo turnieju przystąpiło niewiele, bo tylko trzech uczestników i w związku z tym jury postanowiło o nie przeprowadzaniu wstępnych eliminacji, które zaplanowane były na godzinę 12 tego samego dnia.

Uczestnicy konkursu tj. Michał Janik, Bartosz Treliński i Bartosz Dziopa rywalizowali w dwojaki sposób: najpierw zaprezentowali się publiczności w dwuminutowym pokazie solowym, a potem przystąpili do pojedynków każdy z każdym. Podczas bitwy zawodnicy mieli 2 razy po 30 sekund na zaprezentowanie swoich umiejętności, jednocześnie dbając o to, aby ich beat był odpowiedzią dla beatu przeciwnika.

Po obejrzeniu prezentacji jury w składzie: Jakub „Zgas” Żmijowski (dwukrotny Mistrz Polski w beatboxingu), Arkadiusz Witek (znany jędrzejowskiej publiczności jako DJ Arkus Vitt, a zarazem pomysłodawca turnieju), oraz Sebastian Sipa (zastępca dyrektora ds. artystycznych Centrum Kultury w Jędrzejowie), udało się na naradę. W przerwie, czas publiczności umilały wspaniałe tancerki z formacji tanecznej Eks-tremum, które zatańczyły kilka układów tanecznych m.in. choreografię pt. „Piraci”.

Zwycięzcą pierwszego turnieju dla beatboxerów pt. „Show Your Beatbox” okazał się Michał Janik, który w nagrodę otrzymał mikrofon przewodowy marki Shure. Drugie miejsce zajął Bartosz Dziopa, który otrzymał bon pieniężny o wartości 150 zł, a trzecie miejsce przypadło Bartoszowi Trelińskiemu, który otrzymał również bon lecz o wartości 100 zł. Ponadto wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki, kubki z logo imprezy oraz czekolady. Na zwycięzcę czekała jeszcze jedna niespodzianka: przez minutę mógł beatboxować w duecie ze „Zgasem”.

Na koniec imprezy Jakub „Zgas” Żmijowski zaprezentował się jędrzejowskiej publiczności w godzinnym pokazowym koncercie beatboxu.

Imprezę poprowadził Edgar Wojtasiak.

Głosu do przewodniego dżingla imprezy użyczył Ireneusz Ślusarczyk.

Mam nadzieję, że ta impreza wejdzie już na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez Centrum Kultury w Jędrzejowie, ponieważ zainteresowanie nią jak na pierwszą edycję było duże zarówno wśród młodzieży jak i starszych osób.

Czytaj także:
Galeria zdjęć finału turnieju "Show Your Beatbox"
Show Your Beatbox w jędrzejowskim Centrum Kultury

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Link do zdjęć w artykule.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kamii
  • kamii
  • 13.02.2011 11:11

wiecej zdjec to skad mam wziac???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.